• 20 let

Pokud je vám 20 let a více, jste šťastná to žena. Vaše pleť ještě nepotřebuje žádnou extra péči. Držet byste se ale měla třech pravidel. To znamená čistit, hydratovat a chránit. Rozhodně se nevyplatí to podceňovat. Pořiďte si tedy kvalitní čistící pleťovou vodu, hydratační krém, který používejte každé ráno a večer, nejlépe s ochranným faktorem minimálně 15 SPF. Vyhýbat byste se měla mačkání pupínků, častému obměňování kosmetiky, především pak levnějších produktů. Místo hutných make-upů volte spíše BB či CC krémy, které pokožku tolik nezatěžují. A nezapomínejte důkladně odličovat, to i tehdy, kdy jste unavená po prohýřené noci. Teď jste sice mladá, ale vězte, že všechny přešlapy vám pleť jednou vrátí.
skin1.jpg

  • 30 let

Pomalu ale jistě už pozorujete první vrásky. Nepropadejte panice, je to zcela normální průběh dozrávání, záměrně nepíšeme stárnutí. Vsaďte na kosmetiku s kyselinou hyaluronovou. Ta se v pleti běžně objevuje, ale postupem času se vytrácí, pokožka má pak tendence povadat a tvoří se právě ony zmiňované vrásky. Ty nejkvalitnější produkty obsahují nízkomolekulární kyselinu hyaluronovou, která dokáže plnit ochrannou hydratační funkci ve vnějších vrstvách pokožky. Zároveň dokáže proniknout do jejích spodních vrstev a pozitivně ovlivňovat metabolismus buněk. Do svého pečujícího arzenálu zahrňte i kvalitní oční krémy, noční péči a pleťové masky. Ty používejte minimálně dvakrát týdně. To, že kvalitní péče se neobejde bez důkladného odličování, čištění a hydratace, už víte, ale nezapomínejte ani na odpočinek, zdravý jídelníček a občasnou tělesnou aktivitu. I to se na pokožce projeví.

V tomto období se mnoho žen stává maminkami. Pokud mezi ně patříte i vy, je nejvyšší čas začít dodávat své pleti kvalitní výživu zvenčí, ideálně čistou, přírodní, nealergenní a prověřenou lokální bio kosmetikou.
slin3.jpg

  • 40 let

Jste ve věku, kdy byste si na výběr kosmetiky měla dávat obzvláště pozor. Největším hříchem po 40 je používání špatných výrobků. To nejen kvalitou, zaměřit byste se měla na věk a typ pleti. Vše je na pleti už poznat, i „nepodstatné“ ranní nenamazání se krémem. Jestli jste ještě nezačala navštěvovat odborné kosmetické studia, udělejte to, už teď je pozdě. Buďte důkladná v regeneraci pokožky zejména v noci, kdy pleť vstřebává živiny. Co se týče produktů, zaměřte se na označení anti-aging, dostatečnou výživu, pleťová séra a zpevňující masky. Vsadit můžete i na čistě přírodní kozí mléko s růstovými hormony, díky nimž se rychleji pleť obnovuje.

  • 50 let

Pro ženy zlomové a velmi náročné období. Nastává totiž menopauza. S tou se mění nejen naše nálada, fungování těla, ale i pleť. Mohou se tvořit pigmentové skvrny, přemíra vrásek, začervenání atd. Ač si možná říkáte, že kvalitní péči už nepotřebujete, šeredně se pletete. Správný tah na branku je kosmetika omlazující, účinná pleťová séra, hi-tech formule s rozjasňujícím, zpevňujícím a antioxidačním efektem, síla účinných peptidů. Nezapomínejte 2x týdně si dát vypínací a zpevňující pleťovou masku.
skin2.jpg

Čtěte také:

Uložit