Zimní období láká k lyžování a možností, kam vyjet, je opravdu mnoho. Ať už jste příznivci tuzemských sjezdovek, nebo dáváte přednost lyžování v zahraničí, podívejte se na nejlepší centra, kam se dá vyrazit.

lyže

Lyžování v Česku

Za poslední roky vyrostly v Česku desítky nových lyžařských středisek a přibyly desítky kilometrů nových sjezdovek. Většina starších areálů prošla renovací a může tak návštěvníkům nabídnout velmi slušný standart, rovnající se podmínkám v zahraničí. Mezi další velké výhody patří samozřejmě blízká vzdálenost a pro našince dostupné ceny.

 • Krkonoše jsou tradičně nejnavštěvovanější tuzemskou destinací. Zajímavý je zejména Špindlerův mlýn, kde naleznete více než 25 km sjezdovek a na dvě desítky lanovek a vleků.
 • Šumava je dalším zajímavým místem, kde lze najít velké množství sjezdovek a volnočasových aktivit pro jejich návštěvníky. Oblíbené je především Lipno s několika wellness centry a moderními skiparky.
 • Červenohorské sedlo je areál s dvanácti sjezdovkami, devíti vleky a lanovkami, který nabízí ten nejvyšší komfort.Najdete zde i služby těch nejlepších lyžařských škol a instruktorů.
 • Skiareál Kouty je unikátním moderním areálem. Stojí zde první šestisedačková lanovka v ČR. V areálu je přes desítku sjezdovek a na své si přijdou i běžkaři, pro ty jsou zde 3 zajímavé běžkařské tratě.

 

Lyžování na Slovensku

Mohutné Tatry můžeme našim sousedům závidět. Díky vysoké nadmořské výšce zpravidla nemají nouzi o sněhovou nadílku. Lyžařské areály, do nichž se v posledních letech investovaly obrovské sumy peněz, svými moderními lanovkami i dokonale upravenými sjezdovkami a nabídkou služeb nezaostávají před světovou konkurencí.

 • Chopok je proslulé středisko. Severní a jižní stranu před několika lety propojila nová lanovka a tak dnes není problém za jeden den sjet všechny dostupné sjezdovky. Dohromady stihnete více než 46 kilometrů sjezdových tratí a relaxovat můžete ve třech moderních wellness centrech.
 • Tatranská Lomnica leží ve Vysokých Tatrách a hlavním lákadlem je nejvýše položená sjezdovka na Slovensku. Vede z Lomnického sedla ve výšce 2190 metrů nad mořem, je dlouhá 5,5 kilometru a na její trase překonáte převýšení 1300 metrů.
 • Donovaly leží na rozhraní národních parků Nízké Tatry a Veľká Fatra, asi 25 kilometrů od Banské Bystrice. Tvoří jej dvě centra Záhradište a Nová hoľa, dohromady tam jezdí 14 vleků a dvě lanovky. Donovaly jsou proslulé především dětským areálem, kvůli kterému ho vyhledávají rodiny s dětmi.

lyže

Lyžování v Rakousku

Rakousko je skutečným rájem lyžařů a snowboardistů. Je zde několik tisíc kilometrů sjezdovek v nadmořských výškách od 550 do 3 450 m nad mořem. Lyžování v Rakousku je pro nás velmi zajímavé, protože Rakousko je naší nejbližší alpskou zemí a je zde pro nás dobrý poměr kvalita/cena pro ubytování i pro lyžování. V Rakousku jsou i rozsáhlá a zimní střediska, kde je možné kvalitně sportovat i relaxovat.

 • Stubiatal je rájem pro milovníky rychlých sjezdů.Sjet zde můžete více než 200 sjezdových drah a s celou rodinou si můžete odpočinout na jedenácti sáňkařských drahách.
 • Lachtal je lyžařská oblast na slunečné straně pohoří Wölzer Tauern. Díky své nadmořské výšce má absolutní jistotu sněhu, disponuje dvěma moderními 6-místními sedačkami a 7 vleky, vedoucími přímo na vrchol, odkud je každá jízda dolů zážitkem.
 • Riesneralm a Planneralm je zimním rájem pro celou rodinu. Unikátní atrakcí pro lyžařský dorost je 1. dětská lyžařská houpačka v Rakousku s 5 sjezdovkami, mimo jiné s nejdelším přepravním pásem v rakouských Alpách

Tip: Zaujalo vás krásné Rakousko a jeho rozsáhlé sjezdovky? Podívejte se na další informace o lyžování v Alpách a vyrazte ještě tuto zimu.

 

Lyžování v Itálii

Italské Alpy jsou jednou z našich velmi oblíbených destinací. Zimní dovolená v Itálii je snem každého lyžaře. Zvláště milovníci slunečných dní na sjezdovce, ale také dobrého vína, jídla a kvalitní relaxace si zde přijdou na své.

 • Monterosa nabízí lyžování v nádherných kulisách čtyřtisícových vrcholků hor blízko hranic se Švýcarskem. Naleznete zde více než 400 km sjezdovek všech obtížností.
 • Sestriere je obří areál ležící blízko hranic s Francií. Naleznete zde nejen více než 200 km sjezdovek, ale i více než 10 zábavních areálů a několik moderních wellness center.
 • Livigno leží v uzavřeném údolí na italsko-švýcarské hranici a pohodlně se sem dostanete jen tunelem. Horskými velikány izolované městečko je v bezcelní zóně a díky levnému alkoholu, elektronice a benzinu nežije pouze lyžováním :)
Reklama