Na nejdůležitější kadeřnické události v České republice a na Slovensku, Czech and Slovak Hairdressing Awards, která se uskutečnila v sobotu 22. ledna, tentokrát v klubu SaSaZu, jsme nemohli chybět a přinášíme vám z ní opravdu horkou reportáž.

kadeřník roku

Je čerstvě po půlnoci 23. ledna a jsem plná dojmů, o které se s vámi musím podělit. Podobných akcí jsem už viděla spoustu a myslela jsem si, že už mě nemůže nic překvapit. Ale ano, mýlila jsem se. Prestižní kadeřnická soutěž Czech and Slovak Hairdressing Awards již jedenáctým rokem probíhá za podpory Schwarzkopf Professional, divize profesionální vlasové kosmetiky firmy Henkel. Opět se tady sešli ti nejlepší kadeřníci z Čech a Slovenska, aby ukázali svoji kreativitu, fantazii, profesionalitu a doslova vášeň pro svoji profesi.

Že se pohybuji mezi umělci v oboru kadeřnickém, bylo vidět už při vstupu. Tolik zajímavých, odvážných a bizarních účesů, ale i oděvních kreací na jednom místě, se jen tak nevidí. V klubu SaSaZu to doslova vřelo a atmosféra si v ničem nezadala se sportovním utkáním těch nejlepších klubů. Jednotlivé týmy se předháněly v aplausech a povzbuzování svých „koní“, kteří byli nominováni v jednotlivých kategoriích.

kadeřník roku

Bylo jich vyhlášeno několik, ale celkovým vítězem, držitelem titulu Kadeřník roku 2010 (Hairdresser of the Year 2010) a hvězdou večera se stal Zoltán Takács z Bratislavy (salon Rococo), a kromě nejcennějšího titulu si stejně jako minulý rok odnesl trofej za vítězství v kategorii Dámský komerční účes Slovensko. Dojetím nebyl schopen slova. I na slzy došlo. Inu, jsou to citlivé osoby.

Ten večer jsem si uvědomila, že tahle profese už zdaleka není jen o střihání a barvení vlasů, ale že je to velké umění, které by se dalo přirovnat k haute couture v módě. Zvláště když se propojí se špičkovou vizážistikou, stylistikou a fotografií, vzniknou díla, nad kterými žasnete. Co se všechno dá udělat z vlasů? Některé výtvory z kategorie Avantgarda připomínaly spíš fantaskní bytosti ze science fiction.

kadeřník roku

Mohli jsme je vidět přímo na podiu v okouzlující show Essential Looks, z níž se tajil dech. Učesová přehlídka z „dílny“ dvojnásobné držitelky titulu Kadeřník roku Jany Burdové byla úžasnou podívanou a vzbudila zasloužený potlesk.

kadeřník roku

K příjemnému spádu večera jistě přispěli i vtipní moderátoři Jiří Mádl a Vojtěch Kotek, kterým skvěle sekundovala půvabná Dara Rolins.

kadeřník roku

Celá show byla opravdu velkou podívanou a na své si přišli nejen odborníci na vlasy, ale jistě i diváci.

Vítěze v dalších kategoriích a skvělé účesy z jejich tvorby si určitě nenechte ujít v příštím článku. Věřte, že bude o čem diskutovat.

Reklama