Děkujeme za další příspěvek na dnešní téma čtenářce Kateřině. Také jste přemýšleli, k čemu jsou na světě klíšťata? Kateřina má pro vás zajímavou odpověď.

Jednou k nám na chalupu zavítali dva psí „tuláci“. Putovali dny, možná týdny. Hladoví, špinaví, zdredovaní a totálně ztracení voříšci.  Všichni je od svých plotů hnali svinským krokem, jak se říká a tak hledali útočiště u posledního domu ve vsi. Smutně a v naději, že nedostanou klackem, stáli pod okny a jejich oči žadonily o kus žvance a přístřeší.  Kámen by se ustrnul, natož pejskomilka.

Uvařila jsem jim těstoviny, které sežrali málem i s kastrolem, a usoudili, že tady jim bude dobře. Uvelebili se na zápraží a na další vandr už nepomýšleli. „Co s vámi kluci, kde jste se tu vzali? Komu patříte? Nechat si vás nemůžu, ale než vám najdu páníčka, postarám se o vás. Sedla jsem si na schody, psi se ke mně s vděčností přimkli a já je nic netušíc začala hladit. 

Ale co to? Fuj, snad na každém decimetru kůže několik klíšťat, v různém stadiu nacucanosti.  Baňatých a naducaných jak pecka i těch úplně malinkých, velikosti špendlíkové hlavičky. Takhle jsem je přece nemohla nechat  a ač nejsem žádná hrdinka a ta upíří havěť se mi ekluje, rozhodla jsem se pro radikální odklíšťovací akci.

Deklíšťatizace obou psů mi trvala několik dní, ale musím říct, že nás velmi sblížila a když jsem konečně po týdnu našla páníčky, pejskům  se ode mě nechtělo a ani já se s nimi neloučila ráda.

Teď mě zpětně napadá: Že by to byl důvod, proč jsou klíšťata na zemi? 

Vaše čtenářka Kateřina

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

No vida, to je opravdu zajímavá teorie.

Co vy na to, milé ženy-in? Napíštete nám také nějaký psí příběh? Máte pejska, který je něčím výjimečný? Tak se pochlubte. Jak jste k němu přišla? Vzala byste si psa z útulku? Jste spíš pro křížense, nebo čistokrevné rasy?

pište na: redakce@zena-in.cz

Nejzajímavější příspěvek dostane balíček dobrot pro psí miláčky.

Reklama