Dostala jsem pozvání na přehlídku podzimní kolekce butiku Unikát. Každou inspiraci na módní články vítám a také mě zajímalo, jestli sortiment zboží odpovídá názvu butiku. Vypravila jsem se tam navzdory typicky podzimnímu, tedy pěkně uplakanému počasí. A zvu vás na „kukandu“.

Deštivé a chladné počasí zrovna nemusím, ale díky němu jsem dorazila na místo jako první a měla celý obchod pro sebe. Takže jsem se nemusela přetlačovat s ostatními fotografy, mohla jsem si v klidu prohlédnout (a třeba i vyzkoušet) oblečení  a modelky, které ho předváděly, mi pózovaly podle přání. No uznejte, že jsem měla štěstí na unikátní podmínky.

Ještě než se dostaneme k oblečení, musím se zmínit o zařízení obchodu, které je také svým způsobem unikátní. Tělocvičné nářadí s krásnou patinou je nejen nápaditým designovým prvkem, ale plní i funkci praktickou. Bradla a ribstoly slouží jako štendry, koně, švédské bedny a kruhy zase k aranžování. No a všechno to krásně koresponduje nejen s ostatním vybavením obchodu, ale i s přírodními materiály oblečení a doplňků.

n

A jaké je oblečení?  Ano, klidně se budu opakovat a do třetice použiju slovo „unikátní“. Nikde jinde ho totiž neseženete. Oblečení několika holandských a dánských značek mě doopravdy zaujalo a určitě bych si pár kousků do svého podzimního šatníku koupila. Třeba lehounký prošívaný kabát, kašmírový svetr nebo bílou košili z bio bavlny.

Škoda jen, že nenosím šaty. Mít hezké nohy, určitě bych si pořídila alespoň jedny.

Oblečení se dá doladit úžasnými doplňky.

m

Botami počínaje, drobnou bižuterií konče. Seženete tady čepice, šály, rukavice a samozřejmě kabelky. Kožené převážně od českých designérů, ale i originální tašky z technicky zpracované papíroviny. Ano, čtete dobře, kabelky z papíru, kterým ale nevadí déšť ani zátěž.

Pokud máte ráda nadčasové věci, jednoduché střihy a přírodní materiály, budete tady jako ve svém živlu.

A málem bych zapomněla na jednu důležitou věc! Paní majitelka má pochopení pro ženy slovanských postav, takže tomu přizpůsobuje i výběr velikostí. Milé „boubelky“, konec nářků, že „tohle“ je jenom pro vysoké a hubené.

Reklama