Děkujeme za další hezký jarní příspvěvek. I s fotografiemi nám ho poslala čtenářka s nickem Kaylie

Jaro voní jarem už samo o sobě. Nevím čím to je, ale třeba už v únoru, když není plno sněhu a člověk vyleze na nesměle svítící sluníčko, nestojí zrovna na rušné křižovatce či jiném „provoněném“ místě něčím jiným, já prostě ve vzduchu cítím tu známou  vůni - vůni jara.  Ta se prostě nedá slovy popsat,  mně vždy zvedne náladu.

tulipány

A pak to začne, v obchodech začnou prodávat předpěstované hyacinty, narcisky, tulipány a to je první jarní vůně. Chvíli v bytě a hned je to veselejší a pak ven na zahrádku. Neznám rok, kdy bych odolala, ačkoliv se zapřísahám, že už to nekoupím, buď mi zmrznou či mi je sežerou hryzci, ale prostě volání  jara je silnější. Občas se mi pár primulí dochová, i tulipány a hyacinty, ale musím je dávat do drátěného košíčku .Primule kvetou dokonce i na podzim, jednou se nedaly a kvetly i pod sněhem, nebyl moc mráz..

Včera jsem objevila při mytí oken, že mi pod okny na silnici kvetou fialky!  Nikdy tam nebyly, tak nevím, kde se jich taková záplava vzala, ale měla jsem z nich radost. Tady kvete vše o 14 dní déle než v Praze, takže když jsme na chalupu dojížděli, měla jsem vše 2x. Šeřík v Praze odkvétal, tady začínal. Jak to bylo fajn...

orchid

Nemohu říci, kterou květinku mám nejraději, ostatním bych svým tvrzením ukřivdila, mám ráda prostě všechny! Na každou se těším a z každé nově rašící mám obrovskou radost. Každá má svůj půvab a originalitu.

Je dojemné, jak se derou květinky, mnohdy přes překážky, za sluníčkem.

skalka

Manžel odmala miluje konvalinky, rostly u nich v lese, jen lidi kdyby jim dali pokoj, i když jsou chráněné, člověk nemá úctu k ničemu. I když jarní květiny vesměs mají těžkou, sladkou a kořeněnou vůni, asi aby přeladily ze zimy do léta, syntetické vůně mám raději svěží, květinové jen lehounké, spíš zelený čaj a podobné, ale od jedné firmy kupodivu i jasmín! Je pravda, že v zimě snesu těžší vůni než v létě, to opravdu nějakou fresh.

Jaro je krásné období znovuzrození a probuzení přírody, jen jsem měla v posledních letech pocit, že se koná tak dva dny a hned bylo léto. Kvetly současně jarní i letní květiny, bylo to jakési zmatené. Jako by mizel podzim a jaro, nějak se zkrátily.

Krásné bylo, když mi moje děti, ještě malé, přinesly zvenku kytičku fialek. Letos to byl manžel, který přinesl obrovskou misku s osmi rozkvetlými hyacintami. Je to krásné a vlastně neznám člověka, kterého by jaro  nějako neoslovilo, to nejde přejít „jen tak“. Je to zázrak. Nesmím zapomenout na ptačí zpěv, to je krása, i když hlas nějakého pěvce se rovná spíš řevu, - máme budíčka venku!

Je krásné pozorovat i domácí mazlíčky, jak se radují ze sluníčka a skotačí venku, je to prostě krásný pocit a zázrak, který za peníze nekoupíme...

Všem přeji krásný jarní den! Kaylie

Moc krásné fotky jste nám poslala. Škoda, že tohle krásné období probouzení je tak krátké

Jaké jarní vůně milujte vy, milé ženy-in? Podělíte se s námi o dojmy z jarní přírody?Jaké květiny máte nejraději? Už vám nějaké kvetou na zahrádce? Kupujte si domů primulky, narcizky, nebo hyacinty, abyste si přiblížila jaro?

Napište nám o svých jarních vůních na redakce@zena-in.cz

 

Reklama