byly přešité z riflí naší čtenářky s nickem Maryene a sklízely pobouření a řeči o nevkusu. Ale to ji rozhodně neodradilo a stejně jako čtenářka ekleinovka sháněla látky a šila oblečení sama

Krásný slunný den na ženě in:)

Když se mi narodily děti, představovala jsem si, že to bude stejně jednoduché jako oblékání panenek. Přesně podle mých představ. Ale i děti jsou myslící bytosti se svými představami a přáními, takže všechno nakonec bylo jinak.

V době, kdy byly děti malé, nebyl velký výběr. Na malá mimina pletené a přízové soupravičky, to nebylo podle mého vkusu. Takže jsem šila, pletla, přešívala. Můj nejstarší syn měl už v osmi měsících svoje první rifle přešité z mých, což vzbudilo pobouření mnoha kolemjdoucích kolem kočárku, ale vyslechla jsem si i řeči o nevkusu od jedné své kolegyně v práci.

Dala jsem se do shánění nejrůznějších látek a materiálů, do tvoření střihů a šila jsem na děti všechno. Barevné oblečení s nejrůznějšími aplikacemi a nášivkami jim spolužáci dokonce záviděli. Také jsme dědili po dětech mé sestry. Omezila jsem se pouze na nákup bot. Jeden ze synů přesto odmítal doma šité oblečení a jeho velkým přáním byly „koupené kalhoty“. Dokázala jsem za jednu noc ušít zimní bundu a za týden nevyspání byli oblečeni do zimy všichni tři. 

V době dospívání už jsme žili v jiném režimu a obchody se začaly plnit značkovým zbožím. Kluci chodili i na brigády, aby si své vysněné kousky mohli koupit a šicí stroj šel na odpočinek. Často jsem jezdívala do zahraničí a vždycky jsem dětem přivezla něco na sebe. Měla jsem pocit, že jsou tam vždycky o krok vpředu, alespoň co se týká například barevných triček. Po těch kluci vždycky toužili, to jsem ve svém šicím repertoáru něměla.

Dnes, kdy máme prvního vnoučka, žasnu nad výběrem krásného oblečení i botiček pro děti. Ceny jsou sice vysoké, ale s porovnáním s tehdejšími cenami a tehdejšími platy nejspíš přiměřené. A tak přestože jsem u svých dětí hodně šetřila, tentokrát neodolám a často mu něco koupím. Naposledy minulý týden jarní soupravičku. Přesto jsem ale v zimě oprášila svůj šicí stroj a dala se do ušití zimní bundy, když z té první nějak rychle vyrostl. Použila jsem na přešití svoji, takže byla úplně zadarmo. A protože je vnouček ještě moc malý, ani neodmlouval, že by raději značkovou.

děti

Maryene

Milá Maryene, vy musíte být úžasně šikovná. Můžete se šitím klidně živit, poptávka po krejčovině opět roste

Text nebyl redakčně upraven  

Jak jsou na tom s „módou“ vaše děti, milé ženy-in?

  • Jsou parádníci a řeší svoje oblékání?
  • Mají přehled o trendech? Chtějí se oblékat jako kamarádi, nebo spolužáci, nebo jsou spíš individualisté?
  • Mají někjaký vzor, nebo idol?
  • Jak a kde jim pořizujete oblečení a boty?
  • Využíváte slev, nákupů z druhé ruky, nebo kupujete vše raději nové?
  • Na čem rozhodně nešetříte?
  • Plníte přání svých dětí, nebo je oblékáte podle svého?
  • Musela jste se někdy překonat a koupit něco, co vaše dítě chtělo a vám to připadalo rozmařilé?
  • Šetříte na sobě na úkor dětí?
  • Co jste naposledy koupila svému dítěti/dětem?

Napište nám, pošlete třeba fotku malé parádnice, (nebo fešáka)

Na vaše příspěvky, rady, doporučení a nápady, jak oblékat děti se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama