Zbrusu nová kniha dona Miguela Ruize TOLTÉCKÉ UMĚNÍ ŽIVOTA A SMRTI, kterou napsal spolu s Barbarou Emrys, vyšla u nás ve světové premiéře 16. září 2015. Všude jinde, včetně anglické verze, vyjde až za v polovině října. Důvodů bylo několik, nejsilnějším z nich byl však blízký vztah autora k českým čtenářům.

Don Miguel Ruiz je českému čtenáři velmi dobře známý. Kniha ČTYŘI DOHODY, které se po celém světě prodalo více než více než 7 milionů, oslovila i spoustu čtenářů u nás. Inspirovala i Jaroslava Duška k realizaci stejnojmenného divadelního představení. Miguel Ruiz dodává: „Účastnili jsme se jeho divadelního představení na motivy mojí knihy Čtyři dohody, které bylo jako vždy beznadějně vyprodané – a moc se nám líbilo. Jaroslav Dušek byl také moderátorem mého pražského semináře.  Je velmi všímavý a pozorný a velmi dobře umí nakládat s respektem a vážností, jemuž se těší u lidí. Považuji ho za svého duchovního přítele a také posla, který dál šíří mé poselství.“ 

don miguel

Kniha TOLTÉCKÉ UMĚNÍ ŽIVOTA A SMRTI nechá čtenáře nahlédnout do mysli duchovního mistra a s bezpříkladnou otevřeností vykresluje jeho osobní vývoj. V románu, který je završením celoživotního učení, don Miguel Ruiz odhaluje nejskrytější zákoutí své mysli a svého srdce a prizmatem svých zkušeností objasňuje hlubší rozměry toltéckého umění vědomí a transformace.

Don Miguel Ruiz prodělal v roce 2002 těžký infarkt, po němž strávil devět týdnů v kómatu. TOLTÉCKÉ UMĚNÍ ŽIVOTA A SMRTI je svědectvím o niterné pouti, jež podnikl na pomezí života a smrti, a o duchovních objevech, k nimž na této cestě dospěl. Zatímco jeho tělo leží v bezvědomí, Ruiz sní o lidech, myšlenkách a událostech, které formovaly jeho osobnost a jeho nevšední přístup k životu a smrti – k energii a hmotě.

Autor nám odkrývá moudrost duchovního učení starých Toltéků, které slibuje transformaci našich duší, našeho života a našeho světa.

umeni

TOLTÉCKÉ UMĚNÍ ŽIVOTA A SMRTI dona Miguela Ruize a Barbary Emrys zakoupíte u všech dobrých knihkupců od 16. září 2015. TUTO MOŽNOST MÁME JAKO PRVNÍ NA SVĚTĚ!

Knihu vychází v nakladatelství  HarperCollins, druhém největším nakladatelství na světě, které má  pobočky v 18 zemích světa a může se pochlubit  více než 200 letou historií.

Do češtiny TOLTÉCKÉ UMĚNÍ ŽIVOTA A SMRTI přeložil Kamil Pinta (The Toltec Art of Life and Death/ El Arte Tolteca de la Vida y la Muerte).

Mediálními partnery knihy TOLTÉCKÉ UMĚNÍ ŽIVOTA A SMRTI jsou: Český rozhlas Radiožurnál, Regionální Deník a žena-in.cz .

Reklama