Sešly jsme se na babinci a probíraly novinky. Bára se do debaty nijak zvlášť nezapojovala. Pochopitelně nás zajímalo, jak se vyvíjí její nový vztah, o kterém nám minule tak nadšeně vyprávěla. „Jsem docela otrávená, kámoška si umanula, že mi ho přebere.“

woman

„A to jí ještě říkáš kámoška, jo?“
„Vlastně od té doby už ne,“
začalo to z ní pomalu lézt jako z chlupaté deky. Párkrát nám o ní vyprávěla. Pseudokamarádka Vladěna je Bářina kolegyně z práce. Její největší zábavou a potěšením je lovit v cizích vodách. Sama není schopná se s nikým seznámit, tak přebírá chlapy jiným. A většinou se jí to daří. Když rozbije vztah, stejně s nikým nevydrží.

No fajn, když v cizích, tak v cizích, ale že vyjede i po příteli své kamarádky, to jsme si tedy nemyslely.
„Vyprávěj, přeháněj!“ chtěly jsme znát podrobnosti, abychom mohly (eventuálně) zosnovat nějakou sladkou pomstu.

Chtěla jsem ho zapřít, ale stejně to bylo zbytečné

„O tom večírku jsem jí raději neřekla. Ne že bych Honzovi nevěřila, ale prostě jsem chtěla předejít situaci, že se Vladěna přiopije a začne do něj „vartovat“. Už jsem ji takhle párkrát zažila a vím, co dokáže. Ale najednou se tam zjevila. Svět je malej, přišla s nějakým známým a už měla lehkou špičku. Samozřejmě nás zaregistrovala a hned se k nám hrnula se slovy: „A podívejme se, naše tajnosnubná kapradinka má novýho chlapa! Neseznámíš nás?“

Co mi zbývalo.

„Budeme si tykat ,ne?“ Hm, průhledná záminka, aby ho mohla olíbávat, zabručela jsem si v duchu. Samozřejmě nezůstalo u jednoho přiťuknutí. Otočila to několikrát a měla ji pomalu jak z praku. Když viděla, že se Honza „nechytá“, začala se do něj navážet.

Pak se mu zase omluvila a byla nechutně vlezlá. Vyzkoušela všechny možné taktiky, ale Honza ji zpražil větou: „Nesnaž se, já jsem zadaný,“ a objal mě kolem ramen.

To ji naštěstí otrávilo natolik, že se přesunula k jiné dvojici a nás nechala na pokoji.“

„No tak vidíš, Honza se zachoval, jak měl, ne?“
„ To jo, ale jak znám Vladěnu, nedá pokoj a bude to zkoušet dál. Ta se jen tak snadno nevzdává. Je to prostě lovka.“

Čtěte také:

Reklama