Mají tři roky od svatby, ale stále nejsou tam, kde doufali. Namísto vysněného domečku se zahrádkou stále ještě žijí v malém podnájmu. Větší byt, natož vlastní bydlení si totiž nemohou dovolit.

64ec6fbea63e3obrazek.png
Foto: Shutterstock

„Nemyslím si, že bychom s manželem vydělávali nějak málo. Jenže poté, co ceny všeho vyskočily tak extrémně vysoko, jdeme od výplaty k výplatě. Ušetříme jen velmi málo, bohužel. Za ten náš krcálek platíme už nehorázné peníze. Stejné, co naši známí dávají za hypotéku na dům, který koupili před 10 lety. Jenže na tu my nemáme při dnešních cenách nemovitostí a podmínkách bank šanci dosáhnout,“ krčí rameny Anna a přiznává, že s manželem už na jakoukoliv snahu o hledání cenově dostupného bydlení ve svém okolí rezignovali. A není to to jediné, co je štve.

„Zdražilo úplně všechno. Člověk už si nedojde ani na večeři, aniž by v restauraci nenechal majlant. Náš životní standard šel za poslední roky příšerně dolů. A to chtějí ještě zvedat daně! Navíc mě znervózňuje, jak pořád každý vyhrožuje válkou. A tak jsme se rozhodli, že budeme hledat lepší a klidnější život jinde,“ svěřuje se Anna s tím, že jakmile zařídí vše potřebné, mají v plánu Česko opustit. Natrvalo.

Momentálně se rozhodují mezi Asií a Jižní Amerikou. Nejvíc nás láká asi Malajsie. Sleduji na sociálních sítích dost lidí, kteří tam trvale žijí. I s dětmi. Strašně si to chválí. Mohou si oproti Česku dovolit lepší život, nepočítají každou korunu. Navíc tam mají pořád teplo, nikdo nikam nespěchá, každý se usmívá. Ne jako tady,“ vyjmenovává plusy Anna, které do karet hraje i její zaměstnání. Bude v něm moci pokračovat i na dálku, ze zahraničí. Stejně jako její muž.

„Stýskat se mi bude jen po mamce, ale ta za námi může třeba dvakrát ročně přijet, udělat si tu dovolenou jen za cenu letenky. Zkrátka a dobře, vychází nám to jako nejlepší možné řešení,“ je přesvědčená Anna.

Zdroj informací: respondentka Anna

Čtěte také:

Reklama