Jaro se nezadržitelně blíží a spolu s ním také pravidelný velký úklid naší domácnosti. Jak vypadá v našich představách správně uklizený byt či dům? Nesmí zde být žádná viditelná špína. Samozřejmostí je čistá toaleta, umyté nádobí, uklizené boty, musí být vyluxované koberce, umytá okna. Že ve vás představa velkého gruntování nevzbuzuje velkou radost? Pak je tady ideální řešení. Zvolte si pro úklid ty správné pomocníky! Společnost Henkel vám nabízí celou řadu praktických a osvědčených čisticích prostředků, které si poradí s nejrůznějšími druhy nečistot. Patří sem např. kompletní řada čisticích prostředků Bref, přípravky na mytí oken a rámů Clin, na nádobí Pur Balsam, prostředky do myček nádobí Somat a nově přípravek na ošetření dřevěných povrchů Opti.

Pro svěží čistotu celé domácnosti:

Perfektně čistá koupelna
Řadu Bref Power tvoří univerzální extra silné čističe, které patří mezi nejsilnější čisticí prostředky na českém trhu. Přípravky „červené řady“ Bref Power, čítající prostředek v lahvi s rozprašovačem nebo v lahvi s aplikačním zobáčkem, jsou účinné zejména proti špíně, rzi, vodnímu kameni a zbytkům mýdla. „Bílá řada“ Bref Power je díky silné receptuře s obsahem aktivního chlóru určena k čištění koupelen, na toaletách a v kuchyni.

Čistota kuchyně – vizitka vašeho bytu
Dokonalým pomocníkem při úklidu kuchyně je Bref Power Odmašťovač. Má vysoce výkonnou recepturu, která spolehlivě odstraňuje mastnotu a olej, výborně čistí saze a stopy kouře a zároveň je velmi účinný při odstraňování připálených skvrn. Díky pěnové konzistenci drží déle na povrchu a lépe působí na špínu. Praktické balení s rozprašovačem zajistí i vyčištění špatně dostupných a vertikálních ploch. Doporučená maloobchodní cena je 80 Kč.

Pro dobře umyté nádobí potřebujeme prostředek se silnou čisticí schopností. Ne každý přípravek je ale současně šetrný k našim rukám. Výborným a spolehlivým řešením je Pur Balsam, který si poradí s mastnotou i zaschlými či připálenými zbytky potravin a navíc současně chrání pokožku a nehty našich rukou. Můžete si vybrat například Pur Balsam s Aloe Vera, Pur Balsam s Minerály, Pur Balsam Fruit Extracts s výtažky ovoce nebo Pur Balsam Care Formula s pečující recepturou. Přípravky Pur Balsam jsou nyní nově k dostání v oblíbeném 1,5 litrovém balení za doporučenou maloobchodní cenu 60 Kč.

Čisté nádobí, zářící příbory a lesklé skleničky můžete mít i díky všestranné tabletě do myčky Somat. Tato tableta obsahuje vše, co je pro perfektní mytí v myčce potřeba. Díky svému složení totiž spojuje výborné vlastnosti v čištění a oplachování, aktivní funkci soli, která váže vodní kámen, a chrání tak myčku před poškozením, dlouhodobou ochranu skla proti korozi a zaručený lesk nerezového nádobí. Vaše myčka může být i voňavá díky používání prostředku Somat Deo, který díky své technologii uvolňuje svěží citrusovou vůni od prvního do posledního cyklu mytí. Tablety do myčky Somat 5 jsou k dostání ve třech velikostních baleních za tyto doporučené maloobchodní ceny:

· Balení nejmenší - 120 Kč

· Balení střední - 199 Kč

· Balení velké - 329 Kč

Perfektně svěží toaleta
Toaletu průběžně udržují v čistotě tekuté nebo gelové WC bloky. Tekutý WC blok  Bref Duo-Aktiv obsahuje dvě komory. Jedna komora nabízí čistič a druhá komora obsahuje příjemnou dlouhotrvající vůni. Tlakem vody při splachování si sami dávkujete správné množství do vaší toalety. K dostání jako základní varianta s košíčkem, který vydrží až 400 spláchnutí vždy se stejnou intenzitou. Po spotřebování je možné dokoupit náhradní náplň, která se dosazuje snadno na místo původních dvou komor. 

Pro dokonalý úklid toalety můžete použít i všestranný dvoukomorový Bref 2 v 1 Universal. Ten v sobě kombinuje dvě nejlepší receptury s vysokou účinností a přináší tak jednoduché řešení pro úklid WC, koupelny a celého bytu. První komora obsahuje velmi silný, účinný čistič, který odstraní vodní kámen, mastné skvrny a veškeré nečistoty. Druhá komora obsahuje chlórový čistič pro maximální dezinfekci, který zničí bakterie a viry.

Čistota a lesk vašich oken
Nablýskaná okna k velkému úklidu jednoznačně patří. Pokud zvolíte pro jejich umytí Clin na okna a rámy, máte úspěch zaručen! Použití je velmi jednoduché. Stačí naředit Clin do vody a připravený roztok hravě umyje a zároveň vyleští okna, rámy, a dokonce i parapet. Vyznavači klasických nádob formy pistole, která je velmi praktická zejména při čištění menších a svislých ploch, mohou vyzkoušet novou variantu Clin Apple. Právě svěží vůně čerstvě utržených jablek patří ke skutečným hitům této sezony! Všechny varianty přípravku Clin obsahují speciální složky, díky kterým okna perfektně vyčistí a nablýská hned napoprvé. Doporučená maloobchodní cena je 40 Kč.

Péče o nábytek a parkety
Posledním přípravkem pro dokonalý jarní úklid je prostředek s názvem Opti. Je určen k šetrné péči dřevěných povrchů, především nábytku nebo parket. Díky jeho složení se včelím voskem výborně pečuje o dřevo, které je potom nádherně lesklé a zmírní usazování prachu.

Zvolte si pro úklid ty správné pomocníky!

Jarní úklid bude hračka s pomocníky od firmy Henkel!