Meteorologové před chvílí vydali další varování před intenzivními bouřkami. Výstraha platí pro celé Česko od dnešního poledne do středečního rána. Bouřky mohou doprovodit silné nárazy větru, přívalové deště či krupobití.

První bouřky doprovázené silným deštěm už zasáhly Plzeňský kraj. Hasiči museli čerpat vodu z několika sklepů, především v severní části kraje. Některými obcemi se valí voda, kanály nestačí příval vody zvládat. Podle meteorologů se ale přeháňky a bouřky budou vyskytovat na většině území, ojediněle i intenzivní, doprovázené kroupami, s nárazy větru až kolem 90 km/h a přívalovými srážkami. Intenzivní bouřky budou lokálního charakteru, zasahující jen malou část území, neměly by tedy způsobit výrazné vzestupy hladin větších řek. Lokálně ale může dojít k rozvodnění malých toků, což může způsobit například zatopení sklepů či garáží.

Meteorologové radí zabezpečit okna, skleníky a lehčí předměty. Řidičům doporučují v bouřce zvýšenou opatrnost.


U nás v redakci jsem před chvilkou musela zavírat okno, protože začaly lítat papíry. Obloha, ještě před chvílí modrá, je najednou tmavě šedá. A jak to vypadá u vás? Už to k vám došlo? Už to začalo? A bojíte se?