Dobré ráno a dobrou chuť k vaší snídani, ženy-in.

Já osobně snídaně miluju a užívám si je hlavně v létě. Máme u kuchyně balkon, kam svítí od rána sluníčko. Bydlíme v klidné čtvrti, kde jsou ráno většinou slyšet jen ptáci. Je moc příjemné ráno vstát a jít hned ven na čerstvý vzduch. Uvařím si dobrý čajík do oblíbeného keramického hrnku a nějakou kaši (vločkovou, kukuřičnou) s ovocem a oříšky. Sednu si s tím na balkon a poslouchám ptačí zpěv. Už se na to moc těším. Ještě lepší varianta je snídat společně s manželem, ale málokdy nám to vyjde, protože oba pracujeme na směny a moc se nevidíme. Když máme ranní od 6 hodin, snídá manžel doma kolem 5. hodiny, což já nemůžu nic polknout. Mám ale výhodu, že se můžu později nasnídat v práci.

Ráda snídám sladké, proto to ovoce a kašičky, ale nevadí mi ani chleba se sýrem a zeleninou. Jediné, co ráno opravdu nepozřu, jsou párky a jakákoli uzenina. Sice je nejím ani v jinou denní dobu, ale kdybych měla hlad, tak to sním, tedy kromě snídaně.

Jako dítě jsem snídat nechtěla, neměla jsem po ránu na nic chuť, jen jsem pila čaj. Babička mě většinou snídat nějak donutila, měla jsem nejradši chleba s tvarohem a pažitkou nebo s rybičkama.
Dnes vím, že snídaně je opravdu důležitá pro celý následující den, odvíjí se od ní naše nálada a energie pracovat.

Milé ranní ptáče,
úplně jsem se zasnila při představě letní snídaně na chalupě. S bosýma nohama v  trávě, zpěvem ptáků nad hlavou a panoramatem Krkonoš na dohled.
Reklama