Nedávno jsem neodolala a koupila si baloňáček. Ale jako na potvoru se vrátila zima, a tak visí smutně ve skříni. Ale určitě není o moc smutnější než já.
Už nenávidím zimní kabáty, objemné bundy a všechny ty vrstvy, které na sebe už pěkných pár měsíců navlékám.

Jste na tom stejně? Také netrpělivě sledujete předpovědi počasí v naději, že už konečně uslyšíte optimističtější zprávy? Minulý víkend vypadal slibně, takže se snad blýská na časy, a už konečně shodíme ty těžké slupky a oblečeme „jarník“...
Pardon, to je vymyšlený termín. Ale myslím, že docela výstižný. Tak jsem si pro sebe nazvala lehký plášť, kterému se běžně říká baloňák nebo také trenčkot.

„Jarníky" se začaly nosit už ve dvacátých a třicátých letech přes odpolední šaty.Šily se většinou z vlněného gabardénu a žoržetu, byly bez zapínání nebo jen na jeden knoflík, aby nezakrývaly vzor šatů, s nímž samozřejmě dokonale ladily. Nezbytným doplňkem byly rukavičky a elegantně posazený plstěný klobouk.Tak to byly jarníky dob minulých, a jak vypadají ty dnešní?

Já osobně na tento kousek oblečení nedám dopustit. „Tahám" ho od jara do podzimu. Má v sobě ležérnost, pohodlí i eleganci a vždycky vám dodá francouzský šik vzhled.

Záleží na tom, co si pod něj oblečete. Kombinací a variant je nesčetně a umí vás proměnit podle potřeby, nálady i příležitosti. S tričkem a džínami budete sportovní, s bílou košilí a klasickými kalhotami neodolatelně elegantní a šaty nebo sukně vás v kombinaci s trenčkotem promění v sebevědomou dámu, která ví, co je styl.

A ještě jednu obrovskou výhodu má tento lehký kabátek. V chladnějších dnech si pod něj můžete klidně obléct přiléhavé sako nebo svetřík a nebudete vypadat jako nabalená pumpa.

Tak co vy na to?
Neokouknete obchody? 

Věřte, nebude to ztracená investice, protože trenčkot je zaručená stálice na módním nebi.

Reklama