Ano, i tak zdánlivě prostá věc, jako vyjít bez obav z domova, může být pro někoho Novoročním předsevzetím. A proč si čtenářka Pinokio dala právě tohle předsevzetí? To se dozvíte v této novince...

Když má člověk tělesný handicap, mohou být jeho předsevzetí pro ostatní trochu zvláštní. Čtenářka Pinokio se rozhodla, že se už nebude bát, vycházet z domova...


Dobrý den,
loňský rok pro mě nebyl zrovna ideální, část jsem strávila v nemocnici, rekonvalescence po psychické stránce také zrovna neprobíhala dobře, tělesný handicap v mladém věku /33/ se snáší špatně. Pomohla mi rodina, přátelé a má silná vůle to všechno přežít. Teplejší polovinu roku jsem trávila na zahradě, vysadila nové stromky a bylinky, dávala do kupy byt. Nejhorší bylo, když všichni odešli za svými povinnostmi a já zůstala sama doma. Byt se jenom leskl, zahrada nepotřebovala žádnou péči a já se k smrti nudila. Nezbývalo mi, než poslechnout kamarády a vyjít z domu. Ven jsem chodívala málokdy, manžel mě odvážel jen k lékaři a hned zpátky. Jsem všem velice vděčna a po roce se už konečně nebojím vycházet z domu s obavou, že zdravotní pomůcka selže a já se s ostudou poběžím zahrabat někam do země.
Někomu se to bude zdát asi jako maličkost, ale moje předsevzetí do Nového roku je zdánlivě jednoduché - nebát se vyjít z domova, zapojit se zpátky do naší vesnické komunity /dělávali jsme a děláme různé akce pro seniory, děti, zvířata/, jít si vyrazit bez obav na flám, užívat si života. A jedno moje tajné přání, na kterém jsem v posledních třech měsících pracovala /proto jsem tu děvčata moc nebyla/ - získat práci.
Pinokio

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 2. 1. 2013: Zhodnoťte loňský rok a napište nám svá předsevzetí

Název tématu vlastně tentokrát přesně vystihuje, jaké příspěvky od vás budu chtít, milé čtenářky. Ano, jsem zvědavý, jestli jste v loňském roce prožily něco zásadního, a zda jste si do toho letošního daly nějaké předsevzetí? Příspěvky mi posílejte na e-mailovou adresu (viz níže), a to nejpozději do 2.1.2013, 15.30 hodin. Jednu z přispěvatelek tentokrát odměním knihou, která se hodí k hubnoucímu předsevzetí: 17denní dieta (vydalo nakladatelství iKAR, sestavil ji americký lékař Mike Moreno).

17 dni dieta

Reklama