„Jsme spolu sedm let a Jindra od začátku věděl, že chci děti – dvě nebo klidně i tři. Sliboval mi, že on je chce jednou taky. Jenže z toho jeho jednou začíná být nikdy. Řeč na to, že bychom se mohli stát rodiči, jsem poprvé přivedla po dvou letech vztahu, což mi přišlo ideální. Jindra ale zrovna zakládal novou firmu, a tak mě požádal, jestli bych ještě nepočkala, než nás bude schopný finančně zajistit. Souhlasila jsem, ale o dalších pět let později pořád nemáme žádné děti,“ popisuje Sára.

64e334d51b409obrazek.png
Foto: Shutterstock

Pokaždé, když toto téma před manželem otevře, má podle ní miliony výmluv, proč na to teď není ta vhodná doba a proč by měli ještě počkat. Kromě firmy, která se dobře rozběhla, se během let mimo jiné vymluvil na covid-19, na různé země, kam se chce ještě jako bezdětný podívat, na ekonomickou krizi, na válku na Ukrajině a na mnoho dalších věcí.

„Pořád slibuje, že brzo už se do toho plození pustíme, ale jsou to jen řeči. Snažím se mu vysvětlit, že v pětatřiceti už moje plodnost rapidně klesá a nemusím stihnout už ani jedno dítě, natož dvě nebo dokonce tři. A taky jsem nikdy nechtěla být stará matka. Chci se dožít zásadních událostí života svých dětí, a ne být za chvíli nemohoucí. Na to mi odpovídá, že je přece hromada žen, třeba slavných osobností, které mají dítě ve čtyřiceti i později a jde to. Začínám mít pocit, že se dětí nikdy nedočkám a nevím, co si počít. Miluju ho, a i kdybych ho opustila, než najdu novou lásku, bude to trvat a taky bych si s někým neudělala dítě po půl roce vztahu,“ uzavírá bezradná Sára.

Zdroj: respondentka Sára

Čtěte také:

Reklama