Včera TV Nova oslavovala začátek natáčení páté řady Ordinace v růžové zahradě. Na této akci představila nové tváře seriálu, kterými jsou Anna Polívková, Helena Brabcová a Zdeněk Žák. Akce se zúčastnil i ministr zdravotnictví MUDr. Tomáš Julínek, který slavnostně přestřihl pásku v nových filmových ateliérech v Hostivaři, kde se nyní seriál natáčí. S tímto úkolem mu pomohla Michaela Dolinová, která celou akci moderovala.

 

Anna Polívková/MUDr. Martina Hermanová

Anna bude hrát seriózní a vyrovnanou ženu, která je jako lékařka přímá a důvěryhodná. Je to bývalá Sukova spolužačka. Ze začátku všichni přemýšlí, jak to s muži má, ale ukáže se, že má partnera v Praze. Její život skrývá smutné tajemství.

Anna Polívková se na natáčení velmi těšila. „Hraní miluju, a tak se těším, že bude hodně práce. Roli v „Ordinaci“ jsem vzala proto, že to byla moc hezká nabídka. Postava lékařky mě tak zaujala, že jsem si řekla, proč ne.“ Ona sama v dětství nikdy nedostala lékařský kufříček, takže si nehrála na zdravotnici, která léčila celou rodinu, ale aspoň si to nyní může vynahradit.

 

Helena Brabcová/Bc. Tamara Kindlová

Hraje porodní asistentku, kterou primář Kroupa přijme do nemocnice, aby rozjela program alternativních porodů. Vendulka jí však nemůže přijít na jméno. Na muže měla Tamara bohužel smůlu, a tak žije sama bez dětí, což má také svůj smutný důvod v její minulosti.

„Ta role, to je můj osud,“ prohlašuje Helena Brabcová. „Já jsem totiž možnost alternativního porodu hledala už za dob minulého režimu. Když jsem byla těhotná, byly alternativní porody v plenkách a já se musela dovolovat na tehdejším národním výboru, abych směla rodit jinde, než tam, kam jsem podle bydliště patřila. Jela jsem do Ostrova nad Ohří k paní doktorce Markové a bylo to skvělé. V souvislosti s mou rolí porodní „báby“ jsem se o tuto oblast zase začala trochu víc zajímat a zjistila, že dnes je to jen prohloubení toho, co jsem tehdy zažila já, a že alternativním porodům doba víc přeje. Jsem velmi šťastná, že jsem tuhle roli dostala.“ Ani Helena se ve svém dětství nebavila oblíbenou hrou na zdravotní sestřičku, ale o to více se starala o zvířátka.

 

Co nás čeká v páté řadě?

Opět se můžeme těšit na dvě lékařská odvětví, známá již z předchozích řad – gynekologie a pediatrie. Seriál se opět bude odehrávat v imaginární Kamenici, a to jak v její nemocnici, tak v soukromé gynekologické ambulanci doktorů Gity Petrové a Čestmíra Mázla, kterým bude znovu příležitostně vypomáhat MUDr. Čížek.

Na nemocničním oddělení se začne rozehrávat jedna z nejdůležitějších dějových linií. Od nového primáře Kroupy se totiž očekává, že přijde s nějakou inovací nemocnice, ovšem jak má inovovat něco, co ve skutečnosti jde jako po másle? Naštěstí mu do cesty vstoupí porodní asistentka Tamara Kindlová. Ta s sebou přinese velmi aktuální problematiku – alternativní porody, díky kterým se na oddělení objeví spousta dramatických i komických situací a promíchají se vztahy sester i doktorů.

Druhá důležitá linie nového pokračování je vážná a život ohrožující nemoc jedné z hlavních postav. Tato životní zkouška prověří sílu lásky, věrnost a odpovědnost mezi seriálovými hrdiny.

Kromě jiného se také můžete těšit na novou plejádu pacientek se zajímavými diagnózami, stejně jako čerstvě narozená miminka. Budeme opět svědky životního štěstí, lásky a spokojenosti, ale i smůly, strachu a životních kolapsů. Tak jak to už v životě chodí…

 

Největší oběť seriálu

Pro natáčení seriálu Ordinace v růžové zahradě přinesl zatím největší oběť herec David Suchařípa (42). Do seriálu nastoupil v 4. řadě s dlouhou hřívou, o kterou brzy přišel. Jeho MUDr. Marek Kroupa je silná osobnost, jejíž jednání se často vymyká obecným pravidlům. Přitahuje ženy, i ty momentálně zadané, a irituje své lékařské kolegy, nejen svými dlouhými vlasy. A tak ho jednou jeho kolegyně Jitka Čvančarová alias sestra Markéta Vorlová ostříhala. Její herecký výkon samozřejmě velmi profesionálně zakončil umělecký maskér Jaroslav Šámal, což už v seriálu vidět nebylo.

Tak se z bohémského Kroupy stal seriózně vypadající gynekolog. A co na svou změnu image řekl Suchařípa? „Od začátku jsem věděl, že mě v seriálu ostříhají. Určitě tuhle scénu napsali, aby se národ mohl podívat, jak stříhají Suchařípu! Nijak toho ale nelituju. Dlouhé vlasy jsem měl deset let. Naposledy mě stříhali při natáčení Zdivočelé země, a to bylo tuším v roce 1996. Navíc jsem se už čtyři roky před tím přestal holit, protože nesnáším, jak moc času to zabírá. Jen tu a tam jsem si vždycky vousy přistřihl na délku dvoudenního strniště. Každý říká, že ostříhaný a oholený jsem omládl, takže by mě mohly brát sedmnáctky.“

 

Líbí se vám David Suchařípa také více nyní, když je oholen a ostříhán? Sledujete Ordinaci? Těšíte se na nové osudy postav? Nebo jste zapřisáhlá odpůrkyně všech těchto nekonečných seriálů?

zdroj: materiál a foto archiv TV Nova

Reklama