Naše čtenářka Helena se holí už od osmé třídy. To bude asi dnešní rekordmanka. Ale na druhou stranu si po přečtení dnešního tématu, šla shodit zimní porost na nohou. Díky za fajn upřímný příspěvek

Upřímně přiznávám, že než jsem se nad tématem zamyslela, šla jsem do koupelny shodit svojí několika měsíční srst na nohou. To už nebylo obyčejné udržovací holení - aby mi punčochy nedrhly, leč úctyhodný pěstěný zimní plnovous. Nohy si v zimě moc neholím, mám na nohou jemné chlupy, ale podpaží a třísla ano. Nemám ráda ten zatuchlý odér, který se vytvoří v podpaží i za půl dne..

Pokud bych někdy měla volit zda holit, či neholit, tak rozhodně holit. Vyrůstala jsem v době slepených trsů v podpaží o dalších porostech ani nemluvě. Na tohle jsem měla štěstí, chodila jsem na základku s holkou, která byla cizinka a ta mi ty moje drny tak dlouho kritizovala, až jsem se v 8.třídě začala holit, abych to nemusela poslouchat.

Vážení to bylo před 26ti lety :-) . Už si ani nepamatuji čím to tehdy bylo, asi tátovou žiletkou. Podpaží tedy bylo vyřešený. Je pravda, že po revoluci se sem začaly dovážet různý věcičky na trhání chlupů, ale to mi nikdy k srdci či kůži nepřirostlo.

Vzpomínám, jak kamarádka nechala u mě doma takový lepenky s nějakým voskem, já si to tehdy dala do podpaží - neřekla mi koza , že je to jen na nohy. To, že škubnutím jsem si málem vytrhla kůži, asi nemusím vypisovat.... pak jsem to chlup po chlupu odstříhávala a klela jako starej námořník. Takže, ať žije stará dobrá žiletka.

Nevím, jsou chlapi, kteří i dnes po ženské kožešině teskní, pár mých hodně přírodních kamarádek ještě něco takového opravdu má, ale většina je pro hladkou kůži. A je to i můj názor, už si život v srsrti neumím představit .

Naopak u mužů mi to holení přijde tak nějak mimo, jako kdyby si chtěli lepit řasy, barvit obočí nebo nechávali dělat gelové nehty . Docela mi postačí když se chlapík meje, čistí si zuby, stříhá nehty, nechodí pobryndanej ani děravej :-)

Helena

Milá Heleno, naprosto s vámi souhlasím.

A co vy, milé ženy-in?

  • Zajímalo by mě, jestli si vzpomenete, v kolika letech jste si poprvé oholila nohy. Jak jste na to přišla a kde, či komu jste vzala holicí „nástroj“
  • Považujete za nechutné, když má žena neoholené podpaží, nebo nohy?
  • Myslíte si naopak, že je to každého věc a neměla by se z toho dělat věda?
  • Měli by si podpaží holit i muži? Jak se dívíte na muže, kteří si holí nohy a hruď?
  • Najde se některá z vás, která se neholí a klidně se k tomu přizná?
  • Nechci žádnou senzaci, slibuji vám naprostou anonymitu a diskrétnost, pokud budete chtít.
  • Na vaše příspvěky a teřba i příhody se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

 

Reklama