Jako první tu dnes máme příspěvek od čtenářky Jany. Ta nerada vzpomíná na jízdu nočním vlakem na Slovensko. Už je to sice dávno, ale pořád ji má v paměti.

Milá Jano, to se nedivím, že jste od té doby už nočním vlakem nejela... Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Dobrý den,

můj příběh moc veselý nebude... Bylo mi sotva dvacet, když jsem se vydala za babičkou na Slovensko. Jezdila jsem tam už dřív i s mamkou a sourozenci, vždycky jsme jeli nočním vlakem, protože do Košic to byla nejlepší cesta - jeden den jsme nasedli a druhý den byli v Košicích.

Jenže tehdy jsem jela poprvé sama. Už na nádraží jsem si všimla podivného chlapa, který stál na nástupišti, a říkala jsem si, doufám, že nepojede stejným vlakem. Pak už jsem ho neviděla, tak jsem si myslela, že nejel. Ale jel. Zjistila jsem to hned, co se vlak rozjel. Když šel kolem mého kupé uličkou, zhrozila jsem se. A samozřejmě si sedl ke mně. Dokud bylo světlo, tolik jsem se nebála, četl si noviny a nic nedělal. Doufala jsem, že vystoupí někde brzo, ale jel pořád dál.

Když nadešel čas spánku, chlap se v pohodě uložil, nejdřív se tedy svlíkl do trenclí a tílka, klidně přede mnou. Já jsem samozřejmě nezamhouřila oko, bála jsem se, že když usnu tak mi něco udělá. On ale asi spal, možná jen tak divně vypadal, nevím, nic si nedovolil. Nakonec jsem se dočkala rána....

A nočním vlakem jsem už sama nikdy nejela.

Jana

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Zážitky z dopravních prostředků

  • Jezdíte často dopravními prostředky?
  • Jakými nejčastěji?
  • Vadí vám to?
  • Nebo používáte jen auto?
  • Máte nějakou zajímavou historku?

Napište mi, budu se moc těšit na vaše příspěvky. Pro jednu z vás mám jako odměnu knížku Mapa času (Félix J. Palma, nakl. HOST) a Sérum proti pigmentovým skvrnám od Mary Kay.

Adresa je stejná jako vždy: redakce@zena-in.cz, heslo Dopravní prostředky. Těším se do dnešních 14.30 hodin. Předem děkuju!

mapaserum

Reklama