Už z titulku vyplývá, co by nepůjčila čtenářka Anna S. Má totiž špatné zkušenosti s půjčením auta.

To musela být nepříjemná zkušenost, milá Anno S. Děkuju, že jste se s námi o příběh podělila.


Já bych teda po jistých zkušenostech nepůjčila nikomu auto.

Bylo to takhle...

Měli jsme starou škodovku, je to už hodně let zpátky. Muž jí oprašoval a leštil, protože jsme věděli, že na jiný auto hned tak mít nebudeme. Prostě to byl náš rodiný poklad. Muž ho nedovolil řídit ani mě, i když jsem měla řidičák už docela dlouho - ale žádnou praxi, to je taky pravda.

Proto jsem se divila, když ho jednou půjčil svému kamarádovi, který nutně potřeboval něco někam odvézt už si ani nepamatuju, co. Odvážila jsem se říct, že se mi to nelíbí, ale - můj tak opatrný muž - řekl, že je to kamarád a dobrý řidič, tak proč by mu ho nepůjčil. Asi jsem tušila, že se něco stane...

A stalo se. Druhý den kamarád přijel... Teda přitáhli ho. Když vyjížděl z parkoviště, někdo do něj najel, takže bok auta byl úplně zmačkaný, auto nepojízdný, co k tomu dál říct... Kamaráda to fakt mrzelo, nebyla to ani jeho vina, ale naše auto to odneslo. Byli jsme pak několik týdnů bez něj, než se opravilo, a kamarád nám tu opravu docela dlouho splácel.

Pak už jsme auto nikomu nepůjčovali, až dětem, když vyrostly. To už ale bylo úplně jiné auto... A příběhů by bylo taky dost.

Zdraví Anna S.

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne je: Co byste nikdy nikomu nepůjčila?

  • Máte něco, co byste opravdu nikomu nepůjčila?
  • Proč?
  • Jakou máte zkušenost s půjčováním?
  • Vrací se vám věci, nebo spíš naopak?
  • Co nejcennějšího jste kdy někomu půjčila?

Pište, budu se těšit na vaše příspěvky. Jedna z vás získá dárek: knížku Putování s knihou (autoři P. Kovařík, B. Frajerová). Příspěvky posílejte dnes do 14.30 hodin. Těším se, adresu už znáte: redakce@zena-in.cz, heslo PŮJČOVÁNÍ. Moc děkuju za vaše příspěvky!

pujc

Reklama