Jak to popsat. Firmu BOBO blok asi znáte, protože v posledních letech jste určitě kupovali pro sebe nebo pro svoje dítě nějaký ten deníček, bloček nebo přímo blok. A s největší pravděpodobností právě od firmy BOBO.

Na tiskové konferenci nás pan ředitel přesvědčoval, že oni dělají věci jinak. Bude to nejspíš pravda, protože muzikanti věci jinak dělají. A generální ředitel Václav Kabát je muzikant, dokonce vystudoval konzervatoř. V roce 1991 si za peníze vydělané hudbou koupil kopírku, na které chtěl kopírovat hlavně noty. Obchody se mu množily a dnes má docela slušnou továrnu na bloky pro každého.

Já si jeden čas nemohl vynachválit jeho blok pro muzikanty, který zcela nahradil klasické notové sešity. Má formát A4 a jsou v něm i pomocné linky. Kdo je muzikant, ví, o čem mluvím, i to, že to byla novinka svého času převratná.

A už se k tomu dostávám – dnes vymysleli blok na domácí účty. V podstatě je to celá krabice, která obsahuje několik druhů kalendářů, nějaké ty štítky na polepení dalších škatulí a konečně to hlavní – blok na domácí účty. Zatímco Krteček měl kapsu jednu, blok jich má nepočítaně (to trochu přeháním, ale je jich dost). Zní to strašně jednoduše a taky to jednoduché je. To značí, že by to mohlo fungovat.

Nejde o žádnou složitost, prostě si nadepíšete jednotlivé kapsy a do těch pak šoupáte účty, můžete si k ním dělat i poznámky, ale to je pro ty pečlivější. Já budu rád, že tam ten cancour papíru šoupnu. Kdo ovšem bude skákat radostí, to bude moje účetní. Nedostane chuchvalec smetí, ale docela civilně vypadající blok s primárně roztříděným materiálem.

Taky se vsadím, že mi to urychlí hledání, už jsem si vyčlenil chlívek na záručáky, to se bude taky hodit. Nemůžu zatím říct, jak to bude fungovat z dlouhodobého hlediska, ale cvičně jsem tam zkusil dát pár paragonů. Šlo to.

Některé z vás možná zaujme, že patronkami a nadšenými propagátorkami Domácích účtů jsou moderátorky Dámského klubu Hanka Švejnohová, Marie Tomsová a Milena Vostřáková. Já se přiznám, že na tento pořad nekoukám, ale mnohé z vás určitě ano. Všechny tři se na vývoji i spolupodílely a moc si jej pochvalují, prý konečně mohou zahodit krabice od bot.

A teď to nejlepší. Já to budu teď chvíli testovat a pak někdy v blízké budoucnosti budeme o pár krabic s Domácími účty soutěžit. Myslím, že to pravé pro ženy-in bude mít účty "in krabice":-)

 

 

 

Reklama