Většina z nás bere hrozbu nákazy korona virem vážně, takže dodržuje veškerá nařízení a doporučení. Patří mezi ně i Jana, která se nemoci vyhýbá, jak může. Z domu vychází pouze v nejnutnějších případech a s nikým se nestýká. Její tchyně je ale jiného názoru. Současnou situaci považuje za nafouknutou bublinu, která údajně už brzy splaskne. A proto dodržuje jen ta nejnutnější pravidla – aby nedostala pokutu. Zákaz návštěv příbuzných mezi ně ale, dle jejího soudu, nepatří.

„Už vůbec nevím, jak jí to vysvětlit. Od začátku nařízení nescházet se s lidmi mimo jednu domácnost, byť jsou to příbuzní, se k nám zve na návštěvu. Když jsem jí poprvé řekla, že chceme pravidla dodržovat, a nákazy se skutečně bojíme, přišlo jí to k smíchu. Za pár dní ale volala. Prý si myslela, že už mi došlo, jak moc to přeháním,“ kroutí hlavou Jana, jejíž tchyně nepatří mezi ty, které se obávají setkávání se s vnoučaty.
5e9829ef41096obrazek.png
Foto: Shutterstock

„Nebylo jí ještě ani padesát let a má tuhý kořínek. Myslím tím, že se těší dobrému zdraví. Proto si přece z nějaké chřipky, jak ona tomu říká, nesedne na zadek. Courá po obchodech i ke kamarádkám u nich v paneláku. A to víte, že spolu u kafe nesedí v rouškách! Vůbec bych se nedivila, kdyby to nakonec opravdu chytila. Jestli už nakažená není. Tím spíš ji u nás teď nechci, přestože ona o to usiluje a lobbuje u svého syna, tedy mého muže. On ale dobře ví, jak to mám nastavené, a tak stojí na mé straně,“ říká Jana a přiznává, že jí současná situace vlastně i vyhovuje.

„Ano, jsem ve finále ráda, že je zákaz návštěv. Ne že bych tchyni vyloženě nesnášela, ale když ji nemám věčně za zády, lépe se mi dýchá. Ona je tu totiž jinak pečená vařená,“ dodává.

Čtěte také:

Reklama