Zřizování modrých zón je další oblíbenou praktikou městských zastupitelů v metropoli. Prostě dobrý nápad, jak vyklepat z kapes řidičů nějaké ty drobáčky. Šedesát korun za hodinu parkování přece není moc. Nebo ano?

 

Na jedné straně je snaha magistrátu omezit automobilový provoz v centru hlavního města. Jistě, pokud se řidiči v centru parkovat nevyplácí, tak musí zkrátka na místo určení dojet například MHD a automobil nechat na více či méně vzdáleném místě. Radní navíc vychvalují zlepšení podmínek parkování pro rezidenty a přehlednou situaci pro zásobování. Řidiči ale skřípají zuby.Modrá zóna

 

Věc má i druhou stranu. V některých městských čtvrtích jako je Praha 1 a 2 se dají určitá omezení pochopit, i když ne všude a vždy. Lidé, kteří musejí častěji zajíždět do Holešovic a na Žižkov, celkem shodně kritizují nesmyslnost modrých zón mimo bezprostřední centrum města. Značně jim totiž komplikují život.

 

V praxi to vypadá tak, že projíždíte poloprázdnými ulicemi, ale nemůžete zaparkovat. Pokud jezdíte třeba na Žižkov pravidelně za příbuznými nebo kvůli práci, musíte za stání platit hodinovou sazbu. Člověk si nakonec i rozmyslí, jestli kvůli problémům s parkováním má vůbec vyjet ke známým na návštěvu.

 

Jako vrchol absurdity působí skutečnost, že na vyhrazených parkovacích místech na Žižkově a v Holešovicích stále nejsou instalovány parkovací automaty, takže vlastně ani není možné určit, jak dlouho na daném místě stojíte.

 

Co říkáte na zavádění modrých zón? Jsou mimo centrum opravdu potřeba, nebo je to další způsob, jak tahat lidem z kapes peníze? Máte problémy s parkováním i mimo Prahu?

Reklama