pokud nevíte, co znamená tato zkratka, tak vězte, že jsou to Umělci Malující Ústy Nohama. Teď už jste určitě v obraze a možná, že na ně také přispíváte. Stejně jako naše čtenářka s nickem Prababka

Dobrý den, jsme s manželem důchodci, manžel má zkrácený důchod kvůli předčasnému odchodu / snižování stavu zaměstnanců/, takže neoplýváme miliony, ale pravidelně už několik let přispíváme UMÚN, což je poměrně známé společenství postižených lidí, zkratku dešifrujeme jako Umělci Malující Ústy Nohama.

Dvakrát ročně platíme s přídavkem nad stanovenou cenu jejich milé zásilky, pohlednice, blahopřání, vizitky s velikonočními a vánočními motivy, na Vánoce je přidán kalendář na příští rok. Tady je jasné, že vaše peníze jsou využity účelně a průhledně, na výtvarné potřeby a tisk .

Neradi přispíváme tam, kde osud příspěvků není znám.

Kromě UMÚN si vždy  kupujeme „ onkologickou „ kytičku, dáváme do tříkrálové kasičky,  při vzpomínce na skoro slepou  maminku jsem si kupovala bílou pastelku. Dárcovské sms neposíláme.

Tyto maličké charitativní kapičky peněžní podpory snad někomu opravdu pomohou. Na to, že my budeme potřebovat cizí pomoc, raději ani ne-myslíme.

Lidé ve vedení naší zemičky, kteří způsobili, že spousta občanů živoří, žádné svědomí nemají, své žoky s penězi mají pěkně pod  zámkem, kde by ve státě s pořádnými zákony seděli sami.

 Ať nikdy nepotřebujete charitu!

Prababka

Milá Prababko, někdy je až neuvěřitelné, co lidé dokážou. Představa, že maluji nohama, nebo ústy je pro mě těžko pochopitelná, i když vím, že talent je hlavně v hlavě

Text nebyl redakčně upraven

Reklama