Je zvláštní, jak všichni kolem vás většinou vědí asi více než vy, co je pro vás nejlepší,“ začíná s ironickým úsměvem své vyprávění maminka dvou dětí, jež nedávno odmítla velmi lukrativní pracovní nabídku.
5cf4f7c77829fobrazek.png
 
Ke svému rozhodnutí došla po důkladném vyhodnocení minulých let a stávající situace. Téměř patnáct roků nonstop tvrdě pracovala. Stihla přitom porodit dvě děti a v rámci možností se o ně i dobře postarat. „Samozřejmě pomohly babičky a různé k tomu určené instituce,“ upřesňuje mladá žena, které zkrátka došlo, že takto už dál žít nechce.

Ano, mohla jsem si koupit relativně vše, co jsem chtěla. Ale co z toho? Stejně jsem si to neužila,“ krčí rameny a dodává, že na nočním stolku leží několik nepřečtených knih, po kterých velmi toužila. Totéž platí o dalších radostech jako jsou hudební cédéčka nebo filmy na DVD. O plánovaných dovolených, na kterých by si skutečně odpočinula nemluvě.

  • Na nic z toho nebyl nikdy čas. Usínala zoufalou únavou prakticky dříve, než dolehla do postele. Navíc jí přišlo celkem nespravedlivé, že ona by měla celý život strávit prací, zatímco někteří lidé si jím proplouvají tak nějak lážo plážo.

5cf4f80ed0a9fobrazek.pngPrvním impulsem pro změnu byly ale určitě až zdravotní problémy, které mě poslední dobou postihly. Nešlo o nic vážného, přesto jsem to brala jako vztyčený varovný prst osudu a připomínku, že by měl člověk zvolnit,“ vysvětluje jinak stále velmi aktivní Pavla. V souvislosti s tím připomíná známý citát, jenž koluje už pár let na internetu: „Lidé obětují zdraví, aby vydělali peníze, potom obětují peníze, aby znovu získali zdraví.

No a já obětovala nejen své zdraví, ale také dětství svých dětí,“ dodává mladá žena, jež je ovšem rozčarovaná z reakce celé rodiny. Věřila v určitou podporu, ale narazila na nepochopení. „Partner sice neřekl přímo nic vyloženě odmítavého, ale cítím z něho to napětí, které moje rozhodnutí vyvolalo,“ popisuje vzniklou situaci zklamaná žena.

 „A není to škoda?“ je prý nejčastější odezva na její rozhodnutí. Jí však přijde spíš škoda, že si to vše neuvědomila dřív.

Přečtěte si také:

Reklama