614c7232e08ceclanek.jpg
Foto: Marta Kratochvílová

Značce Yves Rocher dlouhodobě záleží nejen na kráse jejich zákaznic a zákazníků, ale také na přírodě. Z ní čerpá exkluzivní suroviny pro své pečující produkty a také jí to vrací. Například výsadbou nových stromů, pěstováním plodin podle principů agroekologie nebo tvorbou ekologičtějších obalů a účinných produktů, které jsou šetrné k životnímu prostředí.

V tomto duchu se nese i řada Elixir Botanique. Je bez silikonů a minerálních olejů, obsahuje až 99 % složek přírodního původu a složení produktů je veganské.

Produkty Elixir Botanique:

Hlavní síla těchto jedinečných produktů spočívá v kombinaci extraktu lichořeřišnice s extraktem mikrořasy Tetraselmis. Lichořeřišnice má schopnost okysličovat, a tím oživovat kožní buňky a mikrořasa vyniká svými detoxikačními účinky a bojem proti negativním vlivům životního prostředí, které způsobují stárnutí pokožky.

Hlavním posláním jednotlivých produktů je detoxikovat pleť, chránit ji před předčasným stárnutím, zpevňovat a omlazovat pokožku a v neposlední řadě redukovat vrásky a tmavé kruhy pod očima. To vše je důsledkem dlouhodobých laboratorních testů a vědeckých studií, které Yves Rocher realizuje pro co nejviditelnější účinky.

Řada je určená pro: normální až smíšenou pleť, mladistvou pleť s prvními projevy stárnutí, boj s prvními vráskami, pleť vystavenou stresu a aktivnímu způsobu života, pleť vystavenou smogu a nečistotám z ovzduší.

clanek2.jpg
Foto: Marta Kratochvílová

Testování redakce a čtenářky:

Veronika, redaktorka
První, co musím pochválit, je design všech produktů. Značka Yves Rocher v tomto ohledu vyniká a její výrobky je radost si vystavit na poličku. Co je ale samozřejmě důležitější, je funkčnost. Řada Elixir Botanique je určená pro mladistvou pleť s prvními projevy stárnutí, což se mě se třicítkou na krku určitě týká. Všechny přípravky se vyznačují jemnou nevtíravou, ale svěží vůní, která měla při jejich použití blahodárný vliv i na moje nervy. Cítila jsem se po jejich aplikaci klidnější a uvolněnější. Denní regenerační péče se snadno roztírá i vstřebává, pokožka je po ní hebká na dotek a prozářenější. Noční péče je z mého pohledu o maličko hutnější, ale pleť nijak nezatěžuje, také se snadno vsákne a zanechá na obličeji příjemný pocit. Velice mě zaujala textura posilujícího a ochranného séra, která je svěží, lehká, a přesto výborně hydratuje. Nezanechává lepivý film jako jiná séra, ale pocit svěžesti a maximální hydratace. Mívám málo spánku, takže noční krémy jsou pro mě nutností. Roll-on od Yves Rocher sice kruhy nezakryje, ostatně od toho jsou korektory, ale dokáže na pohled redukovat otok, oční okolí rozjasní a opravdu mám pocit, že odvádí dobrou práci. Všechny produkty jsem si od samého začátku zamilovala – změny byly viditelné takřka okamžitě, ale s pravidelným používáním byly viditelnější a viditelnější. Pleť nemá tolik sklony k vysušování, je pružnější, hebčí a zářivější. Každý den mi na zakrytí nedokonalostí stačí jen lehký BB krém, což přisuzuji právě i používání řady Elixir Botanique.

Klára, testerka redakce
Dostala jsem na testování řadu Elixir Botanique od Yves Rocher - denní a noční krém, rozjasňovač očních kontur a zpěvňující sérum pro pleť vystavenou smogu a nečistotám z ovzduší. Z počátku jsem se trochu bála gelových textur přípravků. Protože mám velice suchou pleť, vždy jsem používala hodně mastné krémy s glycerinem. I na obličej. Měla jsem pocit, že tyto nové krémy mi pleť nepromastí. Můj obličej si ale velice rychle přivykl na zvýšenou péči a naopak již není  vysušený.
Baví mě aplikátor u rozjasňovače očí, čtyři kuličky, které zároveň místa kolem očí promasírují. Překvapila mě jednotná a velice příjemná vůně celé řady. Řekla bych, že je unisex a vůbec bych se nebála doporučit ji i mužům. Elegantni skleněné lahvičky budou určitě zdobit moji koupelnu delší dobu.

 clanek3.jpg
Foto: Marta Kratochvílová

Julie, redaktorka
První věc, kterou musím u produktů řady Elixir Botanique od Yves Rocher vážně pochválit, je jejich vůně. Příjemná, svěží a výrazná, přesto nevtíravá. Stále nemám pocit, že bych se jí přesytila. Nadchla i mého manžela, který se okamžitě ptal, čím jsem se navoněla. A že si chlapi na nás ženách jen tak něčeho nového nevšimnou!

Druhou velkou pochvalu, kterou jsem mohla udělit hned po prvním vyzkoušení, si vysloužil roll-on pečující o oční okolí. Masáž chladivými kuličkami, které jemně vpravují sérum do pokožky, je nadmíru příjemná. Přiznávám, že občas po něm sáhnu i přes den, abych unavenému očnímu okolí ulevila obyčejnou chladivou masáží jen tak „nasucho“.

U Posilujícího a ochranného séra, Denní regenerační péče i Intenzivní noční péče mě zpočátku trochu nemile překvapila jejich lehká až vodová konzistence. Jsem zvyklá na hydrataci a zvláčnění pleti mnohem hutnějšími a mastnějšími krémy. Ale nižšího účinku jsem se obávala naprosto zbytečně. Nejen že po sobě kosmetika z řady Elixir Botanique nezanechala umaštěnou pleť a rychle se vstřebala, ale okamžitě jsem měla pocit skvěle hydratované pokožky. Byla hebká a příjemná na dotek.

Dlouhodobější výsledek péče byl patrný už ráno po prvním použití. Pokožka byla stále hydratovaná a vypadala sjednoceně, vyhlazeně. Kruhů pod očima z chronického nevyspání (matky vědí) mě roll-on sice nezbavil, ale to bývá tvrdý oříšek i pro korektor při líčení. Oční okolí přesto působilo odpočatějším a vyhlazenějším dojmem.

Celkově jsem s řadou Elixir Botanique od Yves Rocher velmi spokojená a ani po ukončení dvoutýdenního testování s jejím používáním nekončím.

Více informací najdete na stránce Yves-rocher.

Reklama