Každé jaro se Petra těší na hory do Itálie. Konec sezony je pro ni ideální. Užívá si teplých paprsků sluníčka a prázdných sjezdovek. Společnost jí dělá sedmiletý syn a padesátiletá teta. Ale každý rok si slibuje, že už to musí změnit.

sníh

Zdá se vám ta sestava divná? Proč Petra nejezdí s nějakou kamarádkou nebo s partou stejně starých lidí? Tím spíš, že teta není zrovna zdatná lyžařka a ještě k tomu má tisíc řečí, že se jí nelíbí to či ono. Vždycky se nad ní slituje. Petra je totiž povaha „splachovací“ a nic ji nerozhází. Má vzácný dar vyjít s každým. I s tetou „prudilkou“.

Třicetiletá Petra žije se svým synem už dlouho sama, a tak má pochopení pro single tetu, která se cítí být stále mladá, hezká a aktivní. „Neboj se, udělám si vlastní program, na mne se nemusíš vázat,“ slibovala teta. „Alespoň uvařím a budu se věnovat Tomášovi, když si budeš chtít vyjet sama. Minule to bylo docela fajn, ne?“ snažila se vlichotit teta a Petra přikývla. Složily se společně na apartmán, kde bude mít každá své soukromí.

Jenomže události se vyvinuly úplně jinak, než Petra očekávala. Pár dní před odjezdem se teta rozhodla, že vezme „do party“ i svého nového přítele. „Pojedeme jeho autem, takže řízení nebude jen na tobě,“ omlouvala své „překvápko“ teta. Pravda, něco na tom bude, Petřino auto už toho má hodně za sebou… jet novým je určitě bezpečnější.

Jenomže teta se zapomněla pochlubit, že autíčko je podstatně menší než Petřino a nemá nosič na lyže. Poslední kapkou bylo přítelovo rozhodnutí svěřit řízení auta tetě. Petru polilo horko. Pojedou namačkáni jako sardinky v autíčku, které bude řídit sváteční šoférka? O napěchovaných lyžích v kabině ani nemluvě.

Chtělo se jí všechno odvolat, ale už bylo pozdě. Storno poplatek by byl příliš vysoký a Petra nemá na rozhazování. Rozhodla se, že to přece jenom riskne a pojede.

Nakonec se podařilo sehnat střešní nosič, takže o bagáž a lyže bylo postaráno, ale i tak to byla cesta strastiplná a Petra si v duchu nadávala, že se nechala „ukecat“.

Pobyt proběhl podle očekávání. Teta tradičně prudila, vychovávala každého, kdo jí přišel pod ruku, ale naštěstí přežili všichni bez úhony.

Jednu velkou výhodu tenhle podařený výlet přesto měl.  Petra už se definitivě rozhodla, že příště s tetou NE!

Čtěte také:

 

Reklama