Citronová, mandarinková, limetková, grepová, to jsou barvy plné svěžesti. Mají také skvělou vlastnost - působí chladivým dojmem, což oceníte hlavně v letních dnech. Inspiraci máte. Teď už zbývá jen doufat, že brzy přijdou.

Výrazné barvy nahradily pastely! V předešlém roce jsme se těšili z pastelových barev. Letošní letní sezona hlásí výrazné, syté a křiklavé barvy. Tento trend je inspirován městským stylem Los Angeles. Výběrem barev vyjadřuje dva hlavní směry - sport a pop kulturu. Pokud vás tedy světlounké odstíny nechytly za srdce, možná si vás získají právě nepřehlédnutelné neony.

Jak je nosit?

Módní blogy označují tento trend též jako „colour-block“. Tedy dvě a více barev v rámci jednoho kusu oděvu nebo celého outfitu. Nebojte se proto experimentovat s různými kombinacemi. Odborníci však radí držet se zlatého pravidla „tři a dost“. Více odstínů již může působit levným kýčovitým dojmem.

Pokud jste méně odvážná, vsaďte pouze na jeden výrazný kousek doplněný neutrálními barvami. Doplňte například neonově oranžovou sukni s jednoduchým bílým tílkem.

Foto: Tamsin London

Doplňky

Ideální jsou také doplňky, kterými oživíte jakýkoliv outfit.

Brýle, náušnice, náramky a mohutné náhrdelníky - to je to pravé!

Tyto neotřelé barvy neskutečně prozáří váš šatník. Stačí jen jediný kousek vašeho outfitu v atraktivní citrusové barvě a budete nepřehlédnutelná. Tak seberte odvahu a následujte módní trendy!

Foto: Salamander a Bijoux & Bijoux

Čtěte také:

Reklama