Další příspěvek k dnešnímu tématu dorazil od čtenářky s nickem Lalica. Jak sama píše, policejní profese je její rodinné prokletí – více už se dozvíte v této novince…

Jak to vypadá, když se kriminalistika stane rodinným prokletím, si můžete přečíst v příspěvku čtenářky s nickem Lalica…


Milá redakce,

detektivky, ty já miluji. V poslední době hlavně Vraždy v Midsomeru. Líbí se mi zejména ty, ve kterých vystupuje krom detektiva také jeho rodina, dále musí tam být záběry krajiny, staveb, líbí se mi styl anglických budov, zejména těch vesnických s „mechovými“ střechami. Podle všeho jsou již asi všichni obyvatelé zmíněné vesnice „vybiti“, ale to nic neubírá na mém zájmu.

Domnívám se, že jde o rodinné „prokletí“, jelikož táta byl nejdříve vesnickým policajtem a pak po létech pracoval jako kriminalista. Já už na základce sbírala otisky prstů  od spolužáků, když jsem tátovi zcizila daktyloskopické folie. Na večírcích jsem nejraději hrávala Hru na vraha a také jsem sama vyšetřila krádež dvou slepic od sousedů. Výsledek jsem ale nikam nehlásila, jelikož byl pachatelem náš vlčák Áron.Když jsem dorůstala, táta si přál,abych šla po maturitě pracovat na jeho oddělení, že na mně dohlídne. To raději neměl říkat, protože už léta mně tyranizoval tím, že všem mým známým, se kterými jsem seděla v hospodě u stolu prolustroval občanky a pak  ještě „prohnal“ jejich jména galerií hledaných osob.

Na policisty jsem však nezanevřela, do dnešní doby dobře a přesně střílím, sice jen ze vzduchovky, ale i to se počítá. Papírové růže si o pouti vystřelím sama...

Lalica

PS: Přikládám fota dětí, když dělaly přehlídku zbraní a uniforem, také mají detektivní vlohy…

detektivkadetektiv

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Indicie k detektivní soutěži Kdo unesl dítě...

  • Ta, co nakupuje v obchodě DUO, měla zelené sako.
  • Ta, která nakupuje v obchodě SUPERFOOD, bydlí u lesa.

Téma dne 29. února 2012: Detektivky

  • Máte ráda detektivky?
  • Raději je čtete, nebo se na ně díváte na obrazovce či plátně?
  • Jaký typ detektivek máte nejraději?
  • Byla byste dobrý detektiv? Tedy umíte dopředu odhalit pachatele?

V detektivním tématu dne můžete získat hned několik cen. Stačí napsat příspěvek, zaslat ho na e-mailovou adresu redakce (viz níže) a dodržet podmínku,.že příspěvek musí být alespoň tak dlouhý jako tento odstavec a nesmí přijít později než v 15.30 hodin 29. 2. 2012 a zařadíte se do slosování o následující krásné knižní ceny: ve hře jsou 2 detektivní balíčky s knížkami od Agathy Christie (Potíže v zálivu Pollensa) a Dicka Francise (Hrozba).

Reklama