Tak trochu rezignovaně napsala čtenářka s nickem Eli.emanuela. Všude, kam se podívá, samé hádky až je jí z toho smutno. Opravdu je volba prezidenta natolik důležitá, abychom se kvůli tomu všichni do krve hádali?

 Když se blížilo první kolo voleb, snažila jsem se svědomitě sledovat politické diskuze, pročítat články a rozhovory, abys se co nejlépe rozhodla. Teď už na to kašlu. Proč? Protože ať se podívám, kam se podívám, všude se to jen hádá.

Nevím, zda se koukám špatně, ale je mi z toho smutno. Vím, že vybrat prezidenta není jako rozhodnout se, jestli si mám dnes koupit chleba nebo rohlíky, ale to, co se děje, je už dle mého moc. Lidé ztrácí slušnost, rozčilují se, nadávají si, ... Člověk aby se pomalu bál někoho zeptat, jestli vůbec půjde k volbám. Po jedné takové otázce „Půjdeš volit?“ jsem si vyposlechla ukřičeným hlasem, že jsem se snad zbláznila, vždyť jsou oba kandidáti pitomí, koho jako má volit, a ..., radši nepsat.

 V hlavě mi čím dál častěji zní „když nejde o život, jde o...“. Opravdu je volba prezidenta natolik důležitá, abychom se kvůli tomu všichni do krve hádali, znepřátelili si půlku svého okolí, používali vulgární výrazy a zapomínali na slušné vychování? Vždyť se dá argumentovat i v klidu.

Je to těžké, emoce s námi cloumají (zejména když chce někdo volit toho druhého), ale jde to. Pochybuji, že křikem a sprostými slovy druhého přesvědčíme, že právě naše volba je ta jediná správná.

 Já k volbám samozřejmě půjdu, vybráno mám a doufám, že můj kandidát vyhraje.

 Na závěr bych se chtěla podělit o jeden moc pěkný článek, který krásně vystihuje celé to předvolební šílenství:

http://www.reflex.cz/clanek/jine-volba-prezidenta-2013/49287/10-kroku-jak-zvolit-prezidenta-a-nezblaznit-se-pri-tom.html

eli.emanuela

Milá eli.emanuelo, díky za názor. Nebojte se, už to brzy skončí, ale jsem ráda, že jste nám neprozradila kandidáta. Co kdyby vám tady někdo nadával?

Text nebyl redakčně upraven

Reklama