sex

Něžně se rty dotýká vašeho ušního lalůčku, šeptá dráždivá slůvka, rukou jezdí po vašem těle – a nic? Ani to s vámi nehne?

Martina už byla v limbu, když na svém rameni ucítila Radkovu ruku, která zlehka sklouzla od krku dolů až k jejím ňadrům. Radek se k ní přitisknul těsněji a ona ucítila jeho vzrušení. „Chci tě,“ šeptal jí horce do ucha.

Martina otráveně vzdychla. „Nech toho,“ škubla sebou a odstrčila Radkovu ruku, která si pohrávala s její bradavkou. „Stalo se něco?“ zeptal se spíš udiveně její partner, ale nedočkal se žádné odpovědi.

Pravdu se mu totiž Martina bojí říct. Ano, má ho ráda, ale už ji nevzrušuje. Ta tam je doba, kdy jen stačilo, aby kolem ní prošel, lehce se o ni otřel a Martina šla do kolen samým vzrušením. Teď ji jeho žádostivé dotyky obtěžují. I jen představa vlhkého polibku ji přímo odpuzuje.

Je přepracovaná, vystresované a jakékoliv pomyšlení na sex jí způsobuje neurózu. „Je to normální?“ ptá se.

Ano. Alespoň to ukazují statistiky. S milostnou apatií bojuje víc než 60 % párů. Erotické „nechutenství“ však lze překonat. Pokud vás trápí stejný problém, pokusme se ho společně napravit a vymanit se ze „vztahových pastí“, do kterých se čas od času chytí každý.

Past zvaná STRES

Přílišné pracovní vypětí a z toho plynoucí stres jsou nejnebezpečnějšími nepřáteli rozkoše. Přijdete domů, hlavou se vám ještě honí myšlenky na práci, na všechny úkoly, které jste nestihla. Děti se dožadují kontroly domácích úkolů, manžel teplé večeře a na druhý den čisté košile.

Když pak konečně ulehnete k vytouženému spánku a váš manžel se začne dožadovat manželských povinností, změní se nejen jeho touha, ale i on sám v „bestii, která vám usiluje o život“. Jeho vyžadující postoj a vaše špatné svědomí pak vedou k enormnímu tlaku na vaši psychiku.

Řešení: Tento začarovaný kruh lze snadno prolomit. Domluvte se s partnerem na sexuálním půstu zhruba dva měsíce. To ze vztahu sejme tlak a zvýší sexuální žádostivost vás obou.

Past zvaná DĚTI

Jste v nejlepším, těsně před vrcholem, a z vedlejšího pokoje se náhle ozve dětský pláč. Chvilku se snažíte to ignorovat a dokončit „rozdělanou práci“, ale ono to nejde.

Vzrušení opadne. Když se vám to stane pátou noc za sebou, získáte pocit, že nejlepším řešením je odbýt si sex co nejrychleji. A tak místo něžných hrátek chvilku aplikujete sérii rychlovek, aby váš milostný život skončil takřka v naprostém celibátu.

Řešení: Abyste se nadobro neproměnili jen v tátu a mámu a sex pro vás neznamenal jen polibek na dobrou noc, měli byste si občas dopřát tzv. bezdětný víkend. Abyste byli spolu a měli všechen volný čas jen a jen pro sebe. Na nic nemyslete, udělejte si dobrou snídani, pusťte si nějakou hezkou muziku a ostatní už přijde samo.

Past zvaná KLID (aneb Unudíš mě k smrti!)

„Z klidu nic nevzniká,“ dí klasici, a přestože měli na mysli oblast tvůrčí, dá se tento citát přenést i do oblasti erotické. Pokud váš vztah funguje na bázi dobře promazaného strojku, pokud předem víte, co udělá ten druhý, pokud máte na měsíc dopředu naplánováno, co budete dělat, musí podobně jako překvapení odeznít i sexuální napětí. Naučená série pohybů a poloh vás k orgasmu nepřivede.

Řešení: Prolomte svou izolaci od okolního světa... Vyrazte do společnosti, za přáteli, na výlet. Jen tak, neplánovaně. A pokud se do toho partnerovi příliš nechce, řekněte mu přímo, že vaše touha po něm opadá.

Past zvaná SEX

Ne, to není protimluv. Partnerský nelad v otázce „dobrého“ sexu je totiž častým důvodem k sexuální apatii. Většina mužů se drží hesla: „Sex je dobrý tehdy, když je dobrý pro mě!“ A na přání partnerky přitom zapomínají. Pokud tedy přeskočí předehru, často se stane, že tento „bezcitný“ sex žena začne odmítat.

Řešení: Využijte své ženské zbraně. Svůdně se oblékejte a dejte partnerovi najevo, že za každý dotyk, který jej uspokojí, musí zaplatit stejnou měrou i vám.

Past VŠEDNÍHO DNE

Chová se tak většina našich mužů: Vrátí se z práce, převléknou se do tepláků, otevřou lahváče a dřepnou si k televizi. Při večerníčku usnou a po proklimbaném hlavním programu se odvalí do postele.

O víkendu se neholí a do sprchy se jim nechce. Těžko pak mohou chtít, aby na ně měla partnerka chuť.

Řešení: Řekněte mu otevřeně, jak na vás jeho zevnějšek působí. Pokud na sobě začne pracovat, nezapomeňte ho chválit.

Přejeme vám mnoho zdaru!