Ebook můžete sama napsat nebo si jej stáhnout z internetu zdarma či za peníze. Co se vlastně skrývá pod tímto novodobým fenoménem, který se poslední dobou skloňuje nejen v souvislosti s vydáváním moderních verzí klasických knih?

Termín ebook, česky elektronická kniha, označuje obvykle digitální ekvivalent klasické tištěné knihy. Asi jste si všimla, že řada úspěšných knih se již prodává právě v této verzi. Prima na nich je, že nezabírají místo v knihovně. Na druhou stranu - papír je papír, že? Ale toto není hlavním předmětem dnešního článku, kde se chceme podívat na druhou kategorii ebooků.

  • Jedná se o „knihy“, které právě díky výše uvedenému může dnes napsat a snadno po internetu šířit skoro každý.

Na mnoha internetových stránkách najdete tedy nově kolonku EBOOK. Stáhnout si tuto knihu lze obvykle zdarma, resp. za poskytnutí vaší emailové adresy. Na ni vám pak také přijde přímo do poštovní elektronické schránky samotné dílo. Podobně služba funguje i v případě, že je za poplatek. To pak dochází k „předání“ po uhrazení stanoveného poplatku.

ebook

Koupení ebooku od neznámého zdroje je tak trochu sázka do loterie. Na internetu se pohybuje, jak víme, řada chytráků, kteří se obohacují na slepé důvěře lidí, kteří ještě nepochopili, jak to na světové síti chodí.

  • Na druhou stranu si občas opravdu za pár korun můžete zakoupit kvalitní informace - viz tipy na konci článku.

Splňte si svůj sen a staňte se spisovatelkou!

Jak už bylo naznačeno, ebook může „vydat“ skutečně každý a uskutečnit si tak sen o tom napsat svou vlastní knihu. Spisovatelů, kteří touží být druhou Joanne Rowlingovou (Harry Potter), případně E. L. Jamesovou (bestseller Padesát odstínů šedi), je mezi námi hodně. A vydat tištěnou knihu pro „autora bez jména“ prakticky nereálné...

  • To ebook při políbení múzy vypustíte na světlo světa třeba za několik málo hodin a s vynaložením celkem snesitelné částky.

Pokud vám tedy v šuplíku leží kus románu, sbírka básní či vyzkoušených receptů, osvědčené a na vlastní rodině vyzkoušené praktické rady pro domácnost, jděte s kůží, resp. s nimi na trh. Vytvořte si svou knihu (ebook) pro radost. A jednou třeba může to vaše dílo udělat radost i někomu jinému.

Ebooky na internetu, které stojí za přečtení

Elektronické knihy vznikají samozřejmě na rozličná témata. Já jsem pro vás prozkoumala tu oblast, kde se cítím docela kovaná vzhledem ke svému vzdělání a letité práci v lifestylových redakcích.

Podívejte se, které kvalitní ebooky je možné si stáhnout zdarma či za přiměřený poplatek v oblasti tzv. zdravého životního stylu:

Receptář... se zdravým selským rozumem

E-book plný receptů, které splňují zásady zdravého a pestrého stravování. Autorkou je vyhlášená odbornice na výživu Michaela Bebová.

15 pravidel pro vyrovnanější hladinu hormonů

Velmi užitečný ebook o vyrovnávání hladiny hormonů - najdete zde rady, jak na návaly horka, dechová cvičení, problémy s vlasy, atd. Autorkou je renomovaná lektorka jógy Pavla Rožmberská.

Jarní detoxikace a očista těla

Nutriční specialistka Zuzana Švédová, s kterou jsme před časem přinesli rozhovor také na Zena-in.cz, nabízí několik velmi pěkně zpracovaných návodů na zlepšení jídelníčku a potažmo pak vašeho zdraví. Aktuálně bych doporučovala zkusit jarní očistu.

Pohyb a redukce hmotnosti

MUDr. Marie Skalská, kterou rovněž znáte z našich stránek, připravila také řadu užitečných ebooků. Před létem by se mohl hodit například ten o hubnutí. Paní doktorka má sama tři děti, takže ví, jak obtížné je pro ženy vyšetřit volný čas na cvičení...

Zdravý životní styl v kostce

Maminka dvou dětí, paní Zdenka, kterou všichni v její facebookové skupině znají pod nickem MaminaZdenina se díky svému vlastnímu hubnutí propracovala přes školení a samovzdělávání až k výživové poradkyni. Dnes nabízí jídelníčky na míru, ale také velmi pěkně připravené ebooky.

Jak přepnout na štíhlost?

Zkušená výživová poradkyně Jaroslava Matoušková nabízí na svých stránkách úvodní ebook zdarma a dále pak placené věci, včetně přehledně zpracovaných pracovních listů.

Tak příjemné počtení a případně i vlastní tvoření!

Přečtěte si také:

Reklama