Tato neděle už je první adventní. Možná už se těšíte, až zapálíte první svíčku na svém adventním věnci. Pokud ještě žádný nemáte, je nejvyšší čas. Můžete si koupit klasický, kterých je na trhu dost, ale také netradiční. Tady máte inspiraci.

Já mám po starosti, opráším ten loňský. A proč ne, když vypadá stále tak úžasně. Možná se mi budete smát, ale na komodě v obýváku „trůní“ celý rok. Teď stačilo jen koupit nové svíčky a advent může začít.

věnec

Je zvláštní, že jsem nikdy předtím advent nijak zvlášť nepožívala. Dokonce jsem si nekupovala ani adventní věnec. Přišly mi moc dušičkové. Nějak mě to „chytlo“, až když jsem spatřila krásné a velmi moderně pojaté adventní věnce v jednom květinářství. Prostě jsem neodolala a jeden koupila.

věnec

Co se mi na něm líbilo? Na rozdíl od klasických věnců z chvojí, které jsou všude k mání, nepůsobil ponuře, ale velice optimisticky. Byl vyrobený z barveného proutí, krásně sladěný se svíčkami a velmi dekorativní.

věnec

Takový věnec jsem si dokázala představit na svém stole. Kromě toho má ještě jednu velkou výhodu. Ani po adventu jsem ho nemusela vyhodit. Mně dělal parádu jako svícen, ale klidně by se dal pověsit jako dekorace na dveře nebo zeď. 

Čtěte také:

Pokud si chcete vyrobit adventní věnec sama, máme pro vás další inspiraci a návod, jak na to.

Adventní věnec, který neopadá

I muži umí vyrobit adventní věnec

Reklama