Prohlížím se v zrcadle v loňských plavkách a jsem hrubě nespokojená. Ne s plavkami, ale se svým tělem. Bílým a ochablým. Je mi nemilosrdnou připomínkou zimního debužírování, lenošení a slabé vůle... Měla bych se sebou něco udělat, takhle přece nemůžu mezi lidi.

Ty zatracené křupavé buchtičky k snídani se mi pěkně vymstily. Ono se řekne deset deka, co to je, ale když sečtu ty dny a měsíce, vychází mi to na kila. A ty mi teď rosolovitě plandají na stehnech, zadku a na břiše. I na břiše? A to jsem ho vždycky měla jak přistávací dráhu! 

Propadám panice. Začnu rychle dělat sklapovačky, výpady, kliky, kde mám  to švihadlo a gel proti celulitidě?
Lije ze mě pot a funím.
Nejsem já náhodou cvok?

Ani nepamatuji, kdy jsem naposledy vkročila do tělocvičny, sedla na kolo nebo si šla zaběhat, a teď bych to najednou chtěla strhnout?
Vzdávám to. Mějte si mě klidně za sraba, ale raději se přestanu stresovat a smířím se s tím, že to do léta už prostě nestihnu. Že nebudu mít břicho jak přistávací dráhu, stehna ze žuly a půlky jak dva česnečky.
No a co. Natřu se samoopalovákem (zlatavá kůže vypadá optimističtěji), zůstanu u plandavých kalhot (těsné mi stejně nesluší) a k plavkám si pořídím pareo.

Tak to udělám já, ale vy samozřejmě nemusíte.
Pokud pravidelně sportujete, určitě se těšíte, že si dáte v létě ještě více do těla.

A vy, co jste na tom se sportem stejně jako já, a přesto se chcete hýbat, začněte raději nenáročným pohybem, ať na svém těle nenapácháte víc škody než užitku.

Já už se těším na koníčky (ty čtyřnohé), až si půjdu zaplavat do přehrady, do lesa na borůvky nebo s kámoškou na výlet.
Taková celodenní túra po horách s bandou přátel také není k zahození. Určitě naší kondici a psychické pohodě prospěje víc než nudná dřina s činkami v zadýchané posilovně. A o to jde, ne?

Když se sami budeme cítit skvěle, určitě se to odrazí i na našem vzhledu.
Naše přitažlivost přece nezávisí na tom, kolik vážíme, ale co z nás vyzařuje.
Konec konců, nikdo není dokonalý.
Podívejte se třeba na celebrity v plavkách, a možná ztratíte mindrák.
Formujete tělo do plavek?
Nebo vás to nechává v klidu?
Jste spíš sportovkyně, nebo požitkářka?
Svěříte se nám se svými plány na léto?

Reklama