Začíná to obvykle koncem září, děti se vrací do kolektivů a navíc přichází citelné ochlazení. Končí to na jaře tak někdy v březnu nebo dubnu. Je to období věčných nudlí. Co s tím? Pokud se jedná jen o nudli z nachlazení, jde to, ale právě v tomto období je dítě i více náchylné k tomu, aby byl jeho imunitní systém „přemožen“ všudypřítomnými viry a bakteriemi.
Existuje spousta rad a způsobů, jak děti otužovat, jak posilovat imunitní systém právě před příchodem tohoto období:

  • Dopřejte dětem dostatek spánku v dobře větraném a nepřetopeném pokoji.
  • Dbejte na to, aby mělo dítě pravidelný pobyt a pohyb na čerstvém vzduchu (chodit ven za každého počasí - není špatné počasí, jen špatně zvolené oblečení).
  • Vařte s láskou a z kvalitních surovin, dbejte na zvýšený přísun vitaminů, např. vit. C v přírodní formě (šťáva z rakytníku a aronie, křížaly, šípkový čaj, čerstvé sezónní ovoce a zelenina).
  • Imunitní systém může podrazit i špatná atmosféra v rodině! Udržujte zdravé mezilidské vztahy, vytvořte dětem pohodovou rodinnou atmosféru, podporujte kamarádské vztahy.

Ale když už kolem nás řádí chřipka a ve školce smrká každé druhé dítě, bývá i na prevenci pozdě. Účinným řešením proto je sáhnout po přípravcích, které dětskou imunitu nastartují takřka okamžitě.
Můžete vyzkoušet šetrný lék Engystol, který ve formě tablet stimuluje imunitní systém a zmírňuje příznaky virových infekcí. Mohou jej užívat děti již od 1. dne věku, dospívající a dospělí, maly´m dětem je možno tabletu rozpustit v troše vody a podávat po lžičkách.

Například před nástupem do školky mohou dětem tablety pomoci posílit imunitní systém, takže nebudou tolik náchylné k infekcím dýchacích cest. Děti nechají rozpustit v ústech dle věku 1 tabletu 1 - 2x denně, při akutních obtížích častěji, což naleznete v příbalovém letáku.

Homeopatický léčivý přípravek k vnitřnímu použití. Před použitím si přečtěte příbalový leták. K dostání v lékárnách bez receptu.

Více na ENGYSTOL.CZ

Čtěte také:

Reklama