Je dost pravděpodobné, že vašemu dítku přinesl letos Ježíšek hodinky Gator. Pokud ne, tak vězte, že jde o velmi užitečného pomocníka a strážce pro děti, které nechcete spouštět z dohledu.

dítě

Náramkové hodinky s líbivým designem pro holčičky i kluky mají spoustu funkcí, které děti bleskurychle ovládnou. K aktivaci většiny funkcí je potřeba SIM karta kteréhokoli mobilního operátora. Pojďme si říci, co všechno gatorky umí.

GPS lokátor
Nejdůležitější funkcí je spolehlivý a přesný GPS lokátor, pomocí kterého přesně víte, kde se dítě zrovna nalézá nebo kudy chodilo celý den. Stačí si stáhnout zdarma aplikaci do mobilu (ta je v češtině) a v ní se v mapě ukazuje, kde se právě dítě s hodinkami pohybuje. Můžete do aplikace přihlásit vícero hodinek, pokud hlídáte více dětí. Také je zde možnost vymezit v aplikaci určité území (tzv. safezones), kudy dítě běžně chodí a pokud by je opustilo, budete prostřednictvím aplikace upozorněni.

gatorkyHodiny
Displej hodinek v klidu zobrazuje hodiny a to buď digitálně, nebo na analogovém ciferníku. Děti si mohou displej samy přepínat. Předškoláci se tímto způsobem rychle naučí poznat kolik je hodin. Model Gator 2 má i budík.

Volání
Můžete předvolit dvě telefonní čísla, na která dítě může volat a až 10 čísel, ze kterých může přijímat hovory. To má spoustu výhod. Můžete se spolehnout, že dítě nebude obtěžovat nikdo cizí a opačně, že dítě neprovolá majlant při povídání s kamarádkou atp.

Zprávy
Na hodinky Gator 1 lze posílat SMS a to opět jen z čísel nastavených v aplikaci. Druhý typ hodinek – Gator 2 má místo SMS funkci hlasových zpráv, tzv. voice messages.

SOS režim
Gatorky mají SOS tlačítko, jehož stiskem se iniciuje nouzový režim - opakované volání z hodinek až na 3 přednastavená čísla a automatické odesílání polohy dítěte do aplikace.

Záznam hovoru a zvuky v pozadí
Po aktivaci této funkce budou hodinky volat zpět na váš telefon a vy pak po přijetí hovoru slyšíte, co se děje na straně dítěte, aniž by ho hodinky jakkoli upozornily.

Vše funguje kdekoli na světě. Dítě můžete monitorovat na dovolené u moře i na sjezdovce v Rakousku. Hodinky jsou voděodolné, nevadí jim déšť ani sníh.

A nemusíte se soustředit jen na děti. Dáte-li hodinky na ruku babičce, budete mít pod dozorem i ji. Pokud by jí byly hodinky nepohodlné, může je nosit třeba v tašce.

S gatorkami se budete cítit bezpečněji vy, dítě i senior. Podívejte se na nabídku hodinek Gator

 

gatorHodinky Gator vyzkoušela i naše redaktorka.

Co na nich oceňuje a jak s nimi byla spokojená? Přečtěte si její hodnocení, které najdete v tomto článku:

Gator 2 – větší klid pro rodiče malých školáků