Jestli ne, teď máte možnost. V Lipně nad Vltavou je až do 30. září k vidění výstava nazvaná Ujíždíme na LEGU! A opravdu stojí za to ji navštívit.

Nemá smysl se dlouze rozepisovat, co všechno dokážou lidé z LEGA postavit. To se musí vidět! Na své si přijdou hlavně děti, které tady najdou různé pohádkové a filmové postavy, auta, vlaky, domy i města, navíc si mohou s některými modely i hrát.

lego

Zážitek z výstavy budou mít určitě i dospělí návštěvníci. Ti ocení třeba modely skutečných hradů a zámků (je tu postavená Hluboká, Červená Lhota nebo Kašperk), kostelů nebo vily Tugendhat v Brně.

Informace o výstavě

UJÍŽDÍME NA LEGU!

  • Letní výstava světa z kostek
  • Otevřeno denně od 10 do 18 hodin (poslední vstup v 17 hodin)
  • SportArena Lipno nad Vltavou

Některé kousky vám přinášíme v naší FOTOGALERII. Pokud chcete vidět víc, zajeďte si na Lipno!

Jak vlastně výstava vznikla?

Proč zrovna LEGO? Čí to byl nápad? A kolik lidí chodí na výstavu? To vše se můžete dozvědět v rozhovoru s Michalem Šnobrem, jedním z organizátorů výstavy.

Jak vás napadlo udělat výstavu zrovna z LEGA?

V areálu Lipno Point jsme během léta pořádali v minulosti již několik výstav. Vždy šlo ale o putovní výstavy, které jsme si dočasně pronajímali. První motivací tedy bylo mít vlastní výstavu. Také jsme chtěli pokračovat v zaměření výstav, a to směrem k rodinám s dětmi. Pak už byl k LEGO výstavě jen kousek cesty. Během léta je hraní s LEGO kostkami už několik let standardní animací, které pro děti našich hostů zdarma organizujeme.

Měl jste v dětství rád LEGO?

Bohužel já osobně jsem LEGO kostky v dětství neměl, ale měl jsem stavebnici, která byla podobná. Myslím, že byla vyrobena někde v NDR. Kostky praskaly, což se u kostek LEGO stát nemůže. První LEGO stavebnici jsem koupil až po revoluci v roce 1989, a to už jsem byl vysokoškolským studentem. Byl to dárek pro mého bratra, ale LEGO jsem od té doby už neopustil. Je to sběratelská vášeň a zároveň skvělá hra pro mne i mé tři děti. U nás doma staví celá rodina.

Jaký kousek máte nejraději?

Nejraději mám sérii LEGO City. Auta, náklaďáky, letadla, vlaky, lodě, silnice, domky, prostě modely skutečného světa.

legJe nějaký z modelů na výstavě váš?

Je, osobně jsem pro výstavu sestavil LEGO set Eiffelova věž z 3 400 kusů. Je to velmi pěkný a povedený model.

Co dalo nejvíc práce?

Organizace výstavy. Na výstavě jsou vystaveny nejen modely, které jsme si nechali stavět na zakázku, ale i desítky dalších modelů, které nám pro výstavu propůjčili fandové LEGO z celé České republiky.

Je výstava úspěšná? Kolik lidí už ji vidělo?

Za necelé tři týdny června už výstavu vidělo zhruba 3 a půl tisíce platících návštěvníků. Během července a srpna, tj. hlavní turistické sezony na Lipně, očekáváme, že se návštěvnost ještě násobně zvýší.

Foto: Patrik Hochmal

Více informací najdete na www.ujizdimenalegu.cz.

Další tipy na výlet:

Reklama