Jak jste daleko s vánočním úklidem? Už máte byt jako klícku, nebo ta dřina na vás ještě čeká?
Pokud ještě nemáte všechno hotovo, pak vám možná přijdou vhod naše tipy na úklidové prostředky, kterými vyčistíte okna a podlahu. :-)

Blýskavá okna s květinovou vůní
Další novinkou společnosti Henkel je květinová varianta přípravku na mytí oken Clin – novinka nese název Clin Floral.
Ten je v dostání ve dvou verzích – v 750 ml lahvi k použití na okna i rámy a v podobě 500 ml lahve s pistolovým rozprašovačem.
Tato řada čisticích přípravků je na vrcholu oblíbenosti českých spotřebitelů.
Obsahuje alkohol a po použití není okna potřeba leštit. Blýskat se budou díky Clinu Floral. Mytí oken bude možná právě díky výrobkům Henkel snadnější a možná i příjemnější než doposud.

Všechny uvedené výrobky jsou k dostání v maloobchodní síti v ceně 49 Kč.

Na úklid podlah se hodí Ponal čistič a polish
K velkému úklidu obvykle přistupujeme pěkně od podlahy.
Těm, kteří doma chodí po dřevěné, laminátové či z upraveného korku, přijde vhod nový Ponal čistič a polish.
Jak už napovídá název, tímto přípravkem lze podlahu nejen vyčistit, ale současně i naleštit.
Se značkou Ponal od firmy Henkel přicházejí do styku hlavně truhláři, neboť se za ní skrývá kompletní sortiment lepidel a tmelů pro dřevo a příbuzné materiály. A kdo jiný by měl vědět lépe, jak dřevěné povrchy následně ošetřovat než právě výrobce profesionálních přípravků?

Na nově položené podlaze dokáže Ponal čistič a polish odstranit zbytky zaschlého lepidla a vůbec silné znečištění. Stačí ho nanést v neředěném stavu a po několikaminutovém působení jednoduše odstranit hadrem nebo plastovou stěrkou, která je součástí balení.
Pro pravidelné čištění se používá ředěný, aniž by bylo zapotřebí podlahu následně leštit. Ponal čistič a polish vytvoří na povrchu ochrannou vrstvu proti usazování nečistot a vodě a i jeho zásluhou se životnost podlahy prodlouží.