Chia semínka jsou nejbohatším zdrojem omega-3 mastných kyselin v přírodě, dokonce ještě větším než sója a jiná semínka a ořechy. Kromě toho obsahují o 30 % více antioxidantů než borůvky, jsou bohaté na proteiny, vitamíny (A, B1, B2, B3, E a C) a řadu důležitých minerálů jako je železo, hořčík, draslík, fosfor, mangan, měď, železo, molybden, niacin a zinek.

Pokud jde o jejich přímé působení na pleť, hlavním esem v rukávu chia semínek jsou jejich hydratační účinky. Dokážou pojmout až dvanáctkrát větší množství vody než je jejich objem a fungují tak jako nevídaná zásobárna vody, která pleť dokonale hydratuje zevnitř.

Zmírňují rovněž hlavní projevy akné: zmenšují zarudnutí pleti, regulují produkci kožního mazu a svými antibakteriálními účinky předchází průniku infekcí a zanícení. Suché a popraskané pleti napomáhají znovu vytvořit ochrannou bariéru z ceramidů, která ji chrání před vysoušením.

Nyní se jejich účinky poprvé dostávají až přímo k naší pleti, což v kosmetickém průmyslu znamená malou revoluci. AVON představuje blahodárné účinky chia semínek ve své nové péči o pleť Nutra Effects, konkrétně pěti řadách: v Hydratační, Matující, Rozjasňující, Obnovující a Omlazující.  

Hydratační denní krém SPF 15*
Avon Hlavní složkou modrého Hydratačního denního krému Nutra Effects jsou již zmíněná chia semínka, která pleť nejen výborně hydratují, ale fungují i jako zásobárna všech důležitých vitamínů a minerálů. Díky své komplexní péči a hydratačním účinkům se tento krém dá používat bez ohledu na věk a lze ho kombinovat s dalšími krémy péče o pleť Nutra Effects.

AvonMatující denní krém SPF 15 aneb Chia plus kaolin
Pokud je vaše pleť z kategorie té mastnější a často se lesknoucí na problematické T-zóně, nevěste hlavu, novinku s revolučním složením si můžete dopřát i vy. Zvolte zelený Matující denní krém Nutra Effects, který si ponechává všechny benefity hydratační řady, ale navíc je obohacen o přírodní matující složky, které vsáknout přebytečnou mastnotu a zanechají vaši pleť příjemně hebou a bez lesku celý den!

AvonRozjasňující denní krém SPF 20 aneb Chia a strelície
Pokud je vaším hlavním cílem rozzářit unavenou a našedlou pleť, jděte do žletého Rozjasňujícího denního krému Nutra Effects. Bylo vědecky dokázáno, že aktivní látky obsažené v semínkách exotické rostliny strelície (možná ji znáte pod názvem Bird of paradise) odbourávají přebytečný bilirubin v pleti, který způsobuje její našedlost, a zanechávají ji viditelně rozjasněnou. Kromě toho se ale vaší pleti dostane i potřebné hydratace, jelikož chia semínka jsou obsažené ve všech produktových řadách Nutra Effects.

AvonDenní krém s obnovujícím účinkem SPF 20 aneb Chia a granátové jablko
Chia pro hydrataci a omega 3 mastné kyseliny, strelície pro rozjasnění a... semínka z granátového jablka pro posílení tvorby kolagenu – to jsou hlavní esa v rukávu fialového Denního krému s obnovujícím účinkem. Granátové jablko je známý antioxidant, který díky vysokému podílu vitamínu C pomáhá pleti vyrovnávat se s prvními známkami stárnutí a navrací jí pružnost.

AvonIntenzivní denní krém s omlazujícím účinkem aneb Chia, granátové jablko a ceramidy
Pro zralou pleť 45+ je určený poslední vínový Intenzivní denní krém s omlazujícím účinkem. Ceramidy jsou lipidy (tuky), jež se vyskytují v buněčných membránách, chrání pokožku před vniknutím volných radikálů a mikroorganismů a zejména brání ztrátě vody v pleti. Po 40. roce života pleť již většinou tuky nevytváří a je proto třeba jí je doplňovat. Na ztrátu ceramidů má vliv věk, ale také například používání čistících produktů jako jsou mýdla, šampony a podobně, obecně nazývané tenzidy.

Více se o této řadě dozvíte na www.avon.cz.

Reklama