Také se vám někdy stalo, že jste si nemohla vzpomenout, jestli jste si vzala antikoncepční pilulku? Nebo vás večer polil pot s tím, že jste si ji vzít zapomněla?
Pak se určitě seznamte s novinkou ve světě antikoncepce v ČR!

Životní styl moderních žen podpořil vznik antikoncepční novinky – náplasti, kterou si na týden nalepíte na tělo, a nemusíte myslet na svou antikoncepci každý den.
Je to jednoduché a prosté :-).

Je to malá náplast, která dodá vašemu tělu ochranu před početím tím nejmodernějším způsobem.
Evra, první antikoncepční náplast na světě, je od září dostupná na předpis i českým ženám.

Potřeby a životní styl moderních žen byly motivem ke vzniku této doposud unikátní novinky. S Evrou nemusí na antikoncepci myslet každý den, a přitom mají jistotu bezpečnosti a spolehlivosti jako u antikoncepčních pilulek.

Tenká čtvercová náplast tělové barvy o velikosti 4,5 cm x 4,5 cm, která se vyměňuje jen jednou týdně, se ve Spojených státech stala během jednoho roku druhým nejčastěji nově předepisovaným prostředkem hormonální antikoncepce.

Zpravodajský magazín TIME ji označil přívlastkem „Inovace roku 2002“.

Proč Evra vznikla?
Náplast spojuje účinnost antikoncepčních pilulek s možností podávání antikoncepce jen jednou týdně. Její uvedení je reakcí na mnohé studie, které upozorňují na skutečnost, že ženy velmi často zapomínají na pravidelné užívání antikoncepce (viz příloha).
Evru ženy chtějí.
90 % z 8 000 amerických žen, které měly možnost Evru vyzkoušet, upřednostňovalo náplast oproti předchozí antikoncepční metodě.
Další vývoj v antikoncepci totiž vede k jednoduché, pohodlné a bezstarostné aplikaci.

Evra je zosobněním tohoto nového trendu v antikoncepci, který lépe odpovídá životnímu stylu moderní ženy.

Jak Evra působí?
Evra předchází početí stejným způsobem, jako je tomu u antikoncepčních pilulek.
Evra je kombinovaná hormonální antikoncepce, která uvolňuje dva hormony (ethinylestradiol a norelgestromin) z náplasti přes kůži do krevního oběhu.
Hormony brání ovulaci a také ztěžují spermiím pronikání do dělohy.
Způsob uvolňování látek přes kůži rovnou do krve je zároveň šetrný k lidskému organismu, protože nezatěžuje trávicí trakt a játra.

Kam si náplast nalepit??
Balení Evry obsahuje tři náplasti na měsíc, nebo devět náplastí na tři měsíce. Jedna náplast působí sedm dní a po týdnu se obměňuje za novou.
Po třech týdnech užívání, tj. po pokrytí celého cyklu, se jeden týden náplast neužívá.
Evru je možné jednoduše aplikovat na břicho, hýždě, vnější část paže nebo horní část trupu s výjimkou prsou.
Přilnavost náplasti je nezávislá na podmínkách prostředí a umožňuje bez potíží vykonávat všechny běžné každodenní aktivity, včetně koupání, plavání nebo cvičení. Výhodou Evry je i to, že zároveň poskytuje „bezpečnostní pojistku“ – dvoudenní rezervu na opožděnou výměnu náplasti.

Jak reagují na Evru odborníci?
Gynekolog MUDr. Vladimír Mulač říká: „Zřetelným trendem při vývoji nových typů hormonální antikoncepce je zvýšení uživatelského komfortu. Evra týdenním rytmem použití do tohoto směru přesně zapadá. Krom toho jako enormní výhodu vidím možnost okamžitého zrušení hormonálního vlivu této antikoncepce na organismus při výskytu jakékoliv komplikace. To není u ostatních depotních (dlouhodobých) forem hormonální antikoncepce buď vůbec možné, nebo je to alespoň velmi obtížné.“

Informace o antikoncepční náplasti Evra najdete na webových stránkách www.mojeantikoncepce.cz a na telefonní informační lince Moje antikoncepce 541 217 777.
Co si o této novince myslíte?
Také vám někdy dělá užívání pilulek problém?
Chtěla byste ji vyzkoušet? Jakou máte zkušenost s antikoncepcí?    

       
Reklama