Víte, že celá Česká republika podlehla plynománii a každý se snaží si navrtat slevu na plyn pro svoji domácnost z milionového vrtu MND Moravských naftových dolů? Tento vrt chrlí poukázky na plyn v celkové hodnotě 10 milionů Kč! Ještě pořád máte šanci se pustit do hry a snížit výdaje za plyn i vy. Navíc se čtyřicet soutěžících vydá se svým doprovodem za koštováním vína v moravských sklípcích a na jedinečnou exkurzi do míst, kde naše největší tuzemská těžařská firma těží a skladuje plyn. Chce to jediné: zahrajte si na moravské vrtmistry na www.milionovyvrt.cz.

Není nic jednoduššího než si zahrát a poté svou poukázku v hodnotě 1 000 Kč nebo 3 000 Kč u MND uplatnit. Oproti jiným dodavatelům MND nepodmiňuje své dlouhodobě výhodné ceny několikaletými kontrakty. Smlouvu uzavíráte na dobu neurčitou s tříměsíční výpovědní lhůtou. Nemáte, co ztratit. Naopak! Proč to tedy nezkusit? Stačí zavolat na bezplatnou zákaznickou linku MND 800 400 501 a nechat si spočítat svojí úsporu. Pak už za Vás vše vyřídí MND.

vrt

A o co ve hře jde?

Cílem hry je v časovém limitu dvou minut navrtat alespoň jedno ze dvou ložisek plynu, přitom co nejméně opotřebit vrták při průchodu různými geologickými podložími a pokud možno nezasáhnout některou z překážek – krtka, Venuši, speleologa, blanické rytíře, krumpáč nebo zkameněliny. Naopak pokud navrtáte vodní kapsu, ochlazením vrtáku snížíte jeho opotřebení a zvýšíte svoji šanci na navrtání i druhého ložiska. Při vrtání se zaměřte nejen na správný směr, ale i na rychlost vrtání, která se mění podle podloží – v měkké hornině vrtejte rychleji, v tvrdé zpomalte. Doporučená rychlost se zobrazuje přímo ve hře. Máte neomezený počet pokusů, takže můžete trénovat tak dlouho, jak budete chtít. Vrtání zdar! 

A jak vypadá vrtařina ve skutečnosti? Ptali jsme se Petra Kopečného, ředitele MND Drilling & Services a.s.:

V online hře musí hráč měnit směr vrtáku, tak, aby se dostal k plynovému ložisku. Jak probíhá reálné vrtání plynu? A Jak je to s opotřebením vrtáku?“ Při vrtání upravujeme směr vrtu podle potřeby – dokážeme vrtat jak vertikálně, šikmo, tak i horizontálně. Vrtný nástroj, v našem názvosloví používáme výraz dláto, se samozřejmě opotřebovává, a to tím víc, čím je provrtávaná hornina pro nás méně vhodná. Příliš „tvrdé“ dláto vydrží déle, ale zase vrtá pomaleji. Oproti tomu měkké dláto může vrtat zpočátku rychle, ale zase tolik nevydrží. Rychlost vrtání je značně proměnlivá (od 1 m/hod. až do 50 m/hod.) a je výsledkem volby dláta a jeho vhodnosti pro zrovna provrtávanou horninu,“ říká Petr Kopečný.

Ve hře čekají na soutěžící různé překážky, kterým se musejí vyhýbat. Na jaké překážky narážíte u reálného vrtání?“Některé překážky se dají předvídat, ale o většině se dozvíme, až když na ně narazíme. Nejčastější „překážkou“ jsou pro nás tzv. ztrátové zóny, tedy rozpukané horniny, kde se nám ztrácí kapalina, kterou cirkulujeme při vrtání ve vrtu (říkáme jí výplach). Tyto ztrátové obzory musíme zablokovat, abychom mohli pokračovat ve vrtání. Dalšími překážkami mohou být nečekané vysokotlaké obzory nebo čočky se slanou vodou nebo i s plynem,“ dodává Petr Kopečný.

Reklama