Pokud máte pocit, že se tady hubnutí omílá stále dokola, tak asi máte pravdu. Ale na každém kroku se přesvědčuji, že se mezi ženami stále řeší. Tak proč se tomuto tématu vyhýbat?

Zrovna včera jsem měla zkoušku kostýmů v Divadle J. K. Tyla v Plzni. A na povánoční špíčky samozřejmě přišla řeč, když jsme zkoušely „nahaté“ kostýmy „fru fru“ tanečnic pro muzikál Producenti.

Ačkoli měly „holky“ záviděníhodné postavičky, za svá těla a hlavně bříška se stejně styděly. „Nešlo by to nějak zakrýt? Nemohla bych mít ty kalhotky vyšší, aby nebyl vidět ten můj špek? Já ještě do premiéry zhubnu...“ to byly nejčastější věty, které byly slyšet. A to, prosím, opakuji, že mnohé by se svou postavou mohly živit jako modelky.

váha

Ale vy si asi řeknete, že divadlo je oblast, ve které je dobrý vzhled nejen předností, ale dokonce povinností interpretů. My „obyčejné“ smrtelnice to řešit nemusíme.

A přesto řešíme, a to svá těla nemusíme vystavovat na veřejnosti. Jde přece o náš dobrý pocit.

Ale nic se nemá přehánět

Mám kamarádku, která se do hubnutí pěkně obula a úplně změnila životní styl. Vždycky byla trošku oplácanější, ale měla ohromný sexappeal a mnozí muži by jí určitě dali přednost před nějakým vyžletem. Pak jsem ji po nějakém čase viděla, a ačkoliv jsem na její nový vzhled byla připravena, doslova jsem se lekla. První, co mě napadlo, byla otázka: „Proboha, nejsi nemocná?“

Tu jsem samozřejmě polkla, ale neměla jsem ani odvahu jí říct, že jí to děsně sluší. Bylo by to ode mne neupřímné.

Mnohem víc se mi líbila dřív jako holka, která měla všechno, co má správná „baba“ mít. A můj úsudek nezměnilo ani její ujišťování, že se teď cítí skvěle. 

To je možné, ale není nám dvacet, a tak radikální zhubnutí ve zralém věku je spíš ke škodě než k užitku. Holka, která byla vždycky plná energie, mi najednou přišla jako vyhaslá sopka.

Tím nechci nikoho odrazovat od hubnutí, jen apelovat na rozum. Povislá kůže a vrásky jsou možná ošklivější než nějaký ten špíček

Jak jste na tom s hubnutím vy, milé ženy-in?

  • Vypustila jste tohle téma ze svého repertoáru?
  • Nebo patří k vašim pravidelným novoročním předsevzetím?
  • Možná jste na to šla mazaně a celé vánoce jste prožila aktivně a dokonce něco zhubla. Pochlubte se
  • Jaký váhový přírůstek už vás nutí něco dělat?
  • Mění se vaše váha jako na houpačce, nebo zůstává stejná?
  • Kterou partii těla byste chtěla mít menší, štíhlejší, hubenější?
  • Patříte mezi ženy, které řeší opačný problém, a chtěly byste spíš přibrat?

Napište nám. Na všechny názory a vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Za svůj příspěvek můžete získat dvě zajímavé knihy, které se budou hodit, ať už potřebujete zhubnout, nebo „jen“ ozdravit tělo

n

Reklama