Pokud se předem děsíte „krabicoidního“ vzhledu a bezpohlavního výrazu, mohu vás ujistit, že vaše obavy nejsou na místě a můžete číst klidně dál.  Ano, i minimalismus se může dostat do extrému a působit chladně a neosobně, ale to se týká spíš přehlídkových mol. My z nich sestoupíme pěkně dolů a zůstaneme nohama na zemi. Tím nechci naznačit, abychom byly přízemní. Naopak, dnešní Škola stylu vás provede trendem, který je nositelný, nadčasový a praktický.
5a26962c3fc52obrazek.png

Sympatické vlastnosti, že? Možná ani netušíte, že jste jeho velkou příznivkyní. Tak se na něj pojďme podívat trochu blíže. 
Co je pro minimalismus typické?

Barvy: Minimalismus si „libuje“ především v neutrálních barvách, protože v nich nejlépe vyniká. Černá, bílá, šedá, béžová, hnědá a tmavě modrá. Výrazné barvy sice nejsou tabu, ale používají se spíš jako koření pro zvýraznění linií.
min1.jpg
5a26979a46ea2obrazek.pngStřihy: Minimalistické oblečení se vyznačuje jednoduchými liniemi bez „zbytečných“ okras a dekorativních prvků. O to víc vyžadují perfektní krejčovské zpracování, protože každá chybička je okamžitě vidět.

Materiály: Jdou ruku v ruce se střihovým řešením, které je velmi jednoduché. Kvalita látky je tedy přímo nutností, protože minimalismus ji staví na odiv a nic jí neodpustí.

Styling: Minimalismus by neměl působit usedle, nudně, ani fádně. K tomu je potřeba trochu citu a smyslu pro zajímavý detail. Ať už je to šperk, asymetrie, střihové řešení, nebo efekt materiálu.

Výhodou minimalistického stylu je i minimalistický šatník. K tomu, abyste své oblečení dokázaly dobře zkombinovat, nepotřebuje přeplněné skříně, ale stačí vám minimum základních kousků, které působí vždy elegantně, upraveně a nadčasově.
5a26971e75438obrazek.png

Minimalismus vám musí být blízký. Většinou vyhovuje ženám, které už se v módě „vyřádily“, a hledají „seriózní jistotu“. Je to styl, kterým se většinou rády obklopují bez ohledu na módu, či trendy. I jejich byt a celkový životní postoj se mu pravděpodobně podobá, protože mají rády pořádek, nechtějí se zabývat zbytečnostmi a umí si zorganizovat čas.

Poznala jste se?

Čtěte také:

Uložit

Reklama