Pokud ano, klidně je zase vyndejte a budete mít jeden stylový kousek navíc. Ale ne, nezbláznila jsem se, i šortky se dají nosit v zimě. Doby, kdy byly pouze sezonní záležitost, jsou už minulostí. Podzim nám 2009 ukázal, že je možné nosit šortky a být v nich in i v chladných měsících. Ale je nutné dodržovat několik zásad.

sortky

Jaké vybrat, s čím je kombinovat a které boty k nim nosit.

  • Vyberte si šortky z těžších tkanin

Nejlépe z tvídu, sametu nebo manšestru v neutrální barevnosti. Ani kůže nebude špatnou volbou. Silnější textilie vás nejen zahřejí, ale budou se i skvěle doplňovat s teplejšími vršky, jako jsou hrubě pletené svetry, bundy a různé kabátky.

sortky

  • Spárujte je se silnými neprůhlednými punčocháči nebo legínami

Poskytnou vám nejen potřebné teplo, ale dodají vašim šortkám šmrnc a barvu. Zkuste na to jít trochu s humorem a vybírejte si vzorované, pletené, ale třeba i barevné. Pokud si nejste jistá se svýma nohama nebo nechcete riskovat, černá je sázkou na jistotu a funguje vždy.

sortky

  • Nikdy je nekombinujte se subtilními botičkami!

Přestože jsou šortky typicky jarním a letním oblečením, na podzim je nikdy nekombinujte se subtilními botičkami. Nejlepší budou robustnější polobotky na platformě, kotníčkové nebo vysoké kozačky.

sortky

sortky

Co vy na to? Jak se vám líbí tento trend? Dáte sukním a kalhotám pauzu a vyrazíte v podzimních šortkách?