Vážená paní redaktorko, milé Ženy-in!

Pohrdavým úsměvem a mávnutím ruky častuji televizní šoty, při nichž obvykle na chvíli zavřu oči v pohodlí svého ušáku, nebo si jdu udělat do kuchyně bylinkový čaj. Sebechvalnější reklama podle mě nepřináší nic dobrého. Dobré se chválí samo i bez ní a známých tváří.

Na uši klapky nemám, a tak chtě nechtě filtruji ušními bubínky různé zvukové signály. Okamžitě poznám, zda jde o zmrzlinu s Helenkou Vondráčkovou, či šťastného Pavla Zedníčka s kupou dárků v ruce. Budiž jim přáno. Jako zpěvačku i herce je mám oba velice ráda. Ale zatím jsem nevyzkoušela ani zmrzlinu, ani přesvědčivé drobnosti z TV shoppingu. A každý se živí, jak umí. Jestli se za to má potom i stydět, rovněž není můj problém. Hrníčkové maličkosti s Veselou krávou mají svá neměnná pravidla, a tak občas, když chci změnit hrníčkový „park" v kuchyňské lince, kupuji rodině místo sýru Apetito onu zmíněnou, a je do příští akce s novými hrníčky Nescafé classic vymalováno. Sympatičtí mi jsou malovaní hrdinové, a možná proto do této akce vstupuji. Také vím, že kromě pár korun, které přidávám za běžící reklamu v televizi, neplatím žádné nadstandartní poplatky.

Nikdy jsem nevěřila bombastickým reklamám, za něž můžeme získat auto. Prostě ne a ne jim uvěřit. Chytrá past na lidi, jak lačně kupovat blbosti, a dojít až na samé dno svých finančních zásob bez toho, aby nešťastník dosáhl onoho snu. Taková pohádka o hlupákovi, který měnil, až vyměnil hroudu zlata za jehlu. Přesvědčivá Jiřina Bohdalová mně naháněla husinu, kdykoliv zamávala v minutové reklamě klíčky od auta. Blbost, říkala jsem si do chvíle, než mi jednoho březnového večera tohoto roku pípla v mobilu SMS od jedné mojí kamarádky, která zněla: „Otevři si stránky Mountfieldu a najdi si losování tohoto týdne." Spadla mi čelist, když jsem pod výhrou auta VW Gold Plus našla její jméno. Tak ono to přece jenom funguje. Moje gratulace letěla na její adresu ústní formou. Nejenže si zatočila kolem štěstí, ale prostě štěstí měla. Koupila si jedno travní hnojivo za necelých sto korun a vyhrála automobil. Autem si pro mě  přijela a byly jsme s ním i na večeři, abychom výhru náležitě oslavily.
V žádném případě jsem neletěla druhý den do Mountfieldu, abych pokoušela Štěstěnu. Nejsem ani zahrádkář, ani blázen. Jenom jsem tentokrát neodcházela od reklamy, když v ní běžela Bohdalka a mávala klíčky. Prostě najednou jako bych měla pro tuto hru pochopení, i když jsem v ní nebyla hráčem.

Jinak jsem si přes teleshopping nikdy nic nekoupila. Možná je to tím, že si věci před koupí ráda omakám, než za ně dám větší peníz. I tak mnohdy zjistím, že za nic nestojí, ale pocit, že jsem u nich byla, se prostě, jak já říkám, nedá zaplatit.
Jinak mám na reklamu úplně jiný lék, který vám chci říct úplně nakonec. Pořídila jsem si DVD a na něj si ten den naprogramuji, co chci vidět. To si předtočím, a den poté si pořady pustím. Jakmile začne běžet reklama, rychlopřehrávačem ji přejedu a jedu dál ve svém oblíbeném filmu či seriálu. Těším se na něj mnohem víc, a hlavně mě nikdo nedokáže ničím rozčílit ani zblbnout.

Krásný den bez skvělých objednávek z teleshoppingu, a i při změně tlaku zachování zdravého rozumu především vám všem přeje
                                               
Ema K.


Milá Emo K.,
tak to měla vaše kamarádka štěstí jako jedna z milionu. Přejme jí to, ale nenechme se zblbnout.
Hezký den.
Reklama