Žen řidiček je na našem magazínu jistě mnoho. Žen motorkářek také není málo, ale najde se některá čtenářka, která propadla jízdě na čtyřkolce?

čtyřkolka

Auta a motorky už dávno nejsou jen doménou mužů. Někdy mám pocit, že za volantem vidím dokonce víc žen než mužů. Na motorkách stále vedou muži, ale ženu, která si osedlala čtyřkolku, znám jen jednu. Byla jsem na návštěvě u své tety, která má svérázné sousedy. Jsou už v důchodu, baráček a zahrádku jak klícku, a tak si vymýšlejí různé zábavy na zpestření života. Na „stará“ kolena stále obměňují auta a naposledy do jejich vozového parku přibyl jeden roztomilý přírůstek. Čtyřkolka.  

Soused na ní přibublal, aby se tak trochu pochlubil: „To jsem koupil Alče na nákupy!“ Vyvalili jsme oči a nedokázali si představit, jak pětašedesátiletá boubelatá Alča s helmou na hlavě brázdí okresky na téhle černé naleštěné mašině. „No jo, strašně si to pochvaluje, že se to dobře ovládá a nemusí hned vytahovat auto, když potřebuje zajet pro nějakou drobnost. Nechal jsem jí tam přidělat nosič, aby nemusela jezdit s batohem. Nechceš si to zkusit?“ Obrátil se na mě, když viděl, s jakým zájmem stroj zkoumám. „Tak jo,“ nechtěla jsem se vypadat jako srab. Když to zvládne Alča, proč ne já? Nastartoval, ukázal mi, jak se tam dávají rychlosti a zpátečka. Vyjela jsem na zpevněnou cestu mezi dvěma poli. Kdyby náhodou, nemám přece kam spadnout, nejsou tu  příkopy.

čtyřkolka

Byl to úžasný pocit. Sedíte trochu jako na motorce, ale díky čtyřem kolům máte stabilitu. Přidala jsem plyn a mašina se rozjela. Měla docela slušnou akceleraci a přitom nijak zvlášť silný motor. Samozřejmě, že mi řekl, kolik má obsah, ale to se mi okamžitě vypařila z hlavy. Koneckonců, na takovou tu frajeřinku po vsi to úplně stačí.

Dojela jsem na konec cesty a chtěla se vrátit zpátky. Ale jak? Cesta byla příliš úzká na to, abych se na ní otočila. A tak nezbývalo než vjet do pole. No co, je to čtyřkolka a místní hospodář mě snad nevidí.

Teprve na poli jsem se velkým obloukem dokázala obrátit zpátečním směrem, ale stejně jsem měla nahnáno, že se to se mnou převrátí. Nevím, jak je to u jiných typů, ale tahle měla dost malý rejd.

Nicméně jsem dorazila do cíle a poděkovala za důvěru, s kterou mi svěřil tu novou Alčinu „hračku“.

V duchu jsem se jí musela omluvit a vyseknout poklonu, že si s tím troufne na silnici.

Související články