Nevím proč, ale když přijde řeč na sandály, většinou se mi vybaví odpudivý pohled na chlapa ve fuseklích v rozšmajdaných páskových střevících. A určitě nemusí být ani rozšmajdané, abychom se shodly na tom, že to není zrovna estetické. O logice nemluvě. Přece: Buď je mu horko, tak proč ponožky, nebo zima, tak proč sandály?

Ale je zajímavé, že to není jen doména mužů. Copak jste nikdy nepotkaly ženskou v sandálech a silonkách? Boty s otevřenou špičkou a punčochy jsou považovány za nevkus, takže pozor, dámy, když už chcete nosit sandály a silonky dohromady, dá se přimhouřit oko estéta jen nad kombinací silonky a boty s plnou špičkou.

Ale uznejte, že nejlepší je vystrčit z pásečků pěkně ošetřené a nalakované nehtíky, je to strašně sexy a navíc se nemusíte bát, že vám bude klouzat noha a na punčošce uteče oko. A co může být v parném létě příjemnějšího, než chladivý vánek mezi prsty? Zatím jsou rána ještě chladná, ale už se na sandály těším.

Jednou mě zaujala kamarádka, když si k černobílému oblečení obula černé lakované sandálky a k nim si černě nalakovala nehty. Vypadalo to skvěle. Ale taková kombinace chce přece jenom trochu odvahy. Já si netroufnu ani na běžný červený lak, natož černý, dávám přednost méně nápadným odstínům. A botičky?
Možná byste rády věděly, jaké jsou letos nejžhavější trendy.

Světový trend obuvi velí: Nebojte se zaujmout, buďte zdravě extravagantní a šik. Letos frčí sandály s platformou a čtverhranným štíhlým podpatkem. Stále se drží klínky a kovové odstíny.

Ale nebojte, ani ty vaše, co jste si koupila loni, z módy jen tak nevyjdou. Co se také na těch pár pásečcích na podrážce dá vymyslet nového, že?

A co vy milé ženy-in?
Nosíte sandály?
Nízké, sportovní nebo na vysokém podpatku?