Absurdní otázka v polovině dubna, že? Ještě před měsícem by mě také nenapadlo, že o Velikonocích vytáhnu plavky. Ale nebudu si hrát na hrdinku. Sice jsem je vytáhla, ale znovu pěkně uložila do šuplíku. Nenašla jsem totiž odvahu v nich vylézt.

Je to na mě moc brzy. Ne že by mi léto v dubnu vadilo, ale zaskočilo mě nepřipravenou. Touto dobou začínám teprve shazovat špeky, zpevňovat postavu a zobat betakaroten, abych se v červnu nemusela za své odporně bílé a ochablé tělo stydět.

Jak jste na tom vy, už jste letos oblékla plavky? Dáváte přednost bikinám, nebo plavkám vcelku? Zeptala jsem se na promenádě u Vltavy několika žen.

Veronika

pl

Plavky jsem letos ještě neoblékla. Ani se moc neopaluju v tom smyslu, že bych si někde lehla a smažila se. Vždycky se nejlíp opálím na koni. To mám pokaždé hnědý obličej a ruce a ostatní bílé. Ale když se jdu třeba koupat, tak mám rozhodně radši dvoudílné plavky.

Vlaďka

pl

Já už nosím nejraději jednodílné plavky. Jsou pohodlnější na plavání. Tento víkend jsem byla na venkově a chodila jsem jen v tílku. Ale že bych se přímo opalovala, to ne.

Jana

pl

Teď o víkendu bylo opravdu nádherně a docela lituju, že jsem si plavky zapomněla v Praze. Já vzhledem k věku upřednostňuji plavky vcelku a co nejvíce uzavřené.

Hm, tak jsou na tom podobně jako já.

Na plavky je sice relativně brzy, ale už je nejvyšší čas vědět, jaké se nosí. Budou vaše loňské plavky ještě in? Hodláte si pořídit jiné? Přibyly nějaké novinky?

plavky

Plavková móda se naštěstí moc nemění. Co by se také na takovém kousku oblečení dalo vymyslet? Záleží na tom, na co si troufneme.

Mladé, dokonale tvarované a pevné tělo se může vystavovat v minimalistických bikinkách, na kterých je víc šňůrek než látky.

plavky

Většina z nás si chytře plavky nakombinuje podle typu postavy. Někteří výrobci nabízejí plavkové díly samostatně, takže si můžeme vybrat ty, které nám nejvíce vyhovují, a sestavit komplet přímo na tělo. Když máme malá prsa a velký zadek, zkorigujeme proporce push-upkou a kalhotkami, které toho odhalí tak akorát.

Máme-li naopak úzké boky a velká pevná prsa, můžeme si dovolit tanga a podprsenku bez výztuže. Chceme-li toho schovat co nejvíc, ale plavky v celku se nám nelíbí, složíme si kombinaci z plavkového tílka a kalhotek klasického tvaru. Možností a kombinací je tolik, že by si mohla vybrat každá.

plavky

Ale bikiny i jednodílné plavky už dávno nejsou osamoceným kouskem. Různé doplňky, jako jsou sukýnky, parea nebo dokonce kalhoty a tuniky nám nejen milosrdně zakryjí celulitidu, ale nahradí plážové oblečení, v kterém můžeme vyrazit na drink nebo na zmrzlinu.

plavky