marihuana

Marihuana, marjánka, konopí, tráva, ganja, skunk, joint, špek… Všichni víme, oč jde. To všechno jsou termíny používané k označení vysušených květů, semen a listů indického konopí. Na jednu stranu je zatracováno jako droga, na stranu druhou vyzdvihováno jako lék. Reportáž o obou účincích drogy si můžete přečíst v článku Namazat? Klidně. Vykouřit? Už nikdy!

Konopné masti například úspěšně léčí ekzémy, vyrážky a další kožní choroby. Hovoří se i o příznivých účincích při alzheimerově či parkinsonově chorobě. Nedávno vědci zjistili, že účinná látka THC obsažená v marihuaně usmrcuje různé typy primárně rakovinných mozkových buněk a rakovinových buněčných linií v mozku.

Marihuana (nemluvíme o technickém konopí, které neobsahuje účinnou složku THC), ať už kouřená ve formě cigarety a dýmky, nebo konzumována jako čaj či přísada do pokrmů, má halucinogenní účinky. Je dobře dostupná, a zřejmě i proto se stala nejrozšířenější drogou světa.

Anketa: Zkoušeli jste konopí? Co to s vámi udělalo?

Vyrazili jsme proto do ulic, abychom udělali malý průzkum. Náhodných kolemjdoucích jsme se zeptali:Vyzkoušel/a jste někdy konopí, případně v jaké formě? Jaké byly účinky marihuany? Kouříte nebo konzumujete ji i teď?

Petr

PetrAno, vyzkoušel jsem to, asi jako každý… Pravidelně si ji nedávám, ale když je nějaká příležitost, například party, tak si dám. A beru to, co je po ruce – koláčky, joint, to je jedno. Ten pocit, který člověk prožívá, se asi nedá moc popsat. To si musí vyzkoušet každý sám.

 

 

 

 

Vladimír

VladimirNikdy jsem to nezkoušel, já nekouřím vůbec ani cigarety. Jen alkohol si občas dám. Vím, že kolegové z práce si marihuanu někdy dávají. Kromě klasického kouření vím, že se dá jíst ve formě koláčků nebo vypít v mléce. Například v televizi jsem slyšel, že konopí může mít i pozitivní vliv na zdraví. Kdybych byl nemocný a marihuana by mi mohla pomoci, určitě bych ji užívat začal. Člověk udělá pro zdraví všechno.

 

 

 

Kateřina

KaterinaZkoušela. Dostala jsem se k tomu přes kamarády. Dám si třeba v průměru tak dvakrát denně, jednak mi to chutná, a také se mi líbí ten stav. Špatně se to popisuje. Je mi všechno jedno. Já jsem cholerik, líbí se mi, že mě joint uklidní a nevnímám pak lidi. Zkusila jsem to i jíst, ale joint je lepší než třeba koláčky.

 

 

 

 

Tomáš

TomasNo, poprvé sem ochutnal trávu asi v sedmnácti. Nic to ze začátku se mnou nedělalo, ale pak se přistěhoval kamarád kousek ode mě a hulili jsme denně. To mělo za následek, že jsme byli stále vysmátí.  Zkusili jsme to i do jídla, ale nešlo nám to a pak to smrdělo po celém bytě a 4 dny jsme větrali. Pak jsme ale začínali mít problémy s penězi. Naštěstí měl bohatou maminku a tak řekl, že má větší výdaje. Ona totiž nebydlela s ním. Ale asi po dvou letech pravidelného hulení jsem začal místo skvělých stavů, kdy sem byl úplně vysmátý, usínat, což mě nebavilo, a tak jsem s tím seknul.

 

 

 

Deváté slovo soutěže: co

A co vy? Už jste to zkusila? Berete marihuanu jako drogu, nebo jako lék?

Reklama