Když se žena rozhodne se svým partnerem založit rodinu, stává se snad jednou z nejšťastnějších bytostí na světě a je plná očekávání. Co když si ale dvojice vymění role a partner se převtělí do nedočkavého a posedlého otravy?

Období, kdy se žena s mužem rozhodnou společně založit rodinu, by mělo být jedním z nejšťastnějších v jejich životě. Dítě totiž dvojici už navždy spojí a započne jejich novou životní etapu. Ideálně nakročeno k tomu měli i Kristýna (28) s Petrem (30), kteří se po společném zakoupení bytu rozhodli založit rodinu. Zdá se vám to jako ideální stav? Dost možná svůj názor brzy změníte. „Asi před půl rokem jsme se s Petrem dohodli, že by bylo fajn, kdybychom se začali pokoušet o miminko, a tak jsem vysadila antikoncepci,“ začíná nám vyprávět Kristýna, které se ale bohužel nedaří otěhotnět. „Je mi jasné, že potom, co jsem několik let své tělo zatěžovala hormony, musím mu dát nějakou dobu na tak zvané zotavení, což ale Petr prostě vůbec nechápe a neskutečně mě tím vytáčí a deptá!“ svěřuje se nám rozčílená Kristýna, která skoro denně čelí Petrovým hysterickým otázkám a výtkám, jak je možné, že stále ještě neotěhotněla, a tak jí už pomalu, ale jistě začíná docházet trpělivost.

těhotenství

Tak co, miláčku, už je test pozitivní?

Možná se vám postoj Kristýny může zdát přehnaný a říkáte si, že je to daleko lepší, než kdyby byl její partner k celé situaci lhostejný, ale Petr se prý na miminko tak urputně těší, že své partnerce pravidelně kupuje těhotenské testy a čeká na pozitivní výsledek jako mlsný sup. „Jak už jsem řekla, neskutečně mě to vytáčí, není týden, kdy by mi test nekoupil! Už několikrát jsem se snažila protestovat, ať s tím přestane, že jsem kvůli němu ve stresu a možná nemůžu otěhotnět kvůli jeho naléhání, ale on si to zkrátka nedá vymluvit. Ta chvíle když si jdu do koupelny udělat test a vyjdu mu do obýváku říct, že je výsledek opět negativní, mi sice rve srdce, ale kolikrát mám sto chutí Petrovi do obličeje vpálit, že jsem snad i raději,“ svěřuje se nám teď už smutně Kristýna.

Chci se už stát matkou?

Situace této dvojice navíc vygradovala do takového stádia, že se ze ženy, která byla ještě před pár měsíci naprosto přesvědčená, že je na mateřství připravená, stala osoba, která pochybuje nejen o svém budoucím těhotenství, ale i o partnerovi. „Naše rozhodnutí stát se rodiči bylo zcela spontánní a já byla tehdy moc šťastná, ale od té doby, co na mě Petr denně tlačí, začínám skutečně pochybovat, jestli je teď ten nejvhodnější čas a on tím nejvhodnějším otcem. Asi se vám budu zdát jako blázen, ale vážně už nevím, jak mám Petrův tlak vydržet, a jestli s ním chci i nadále být,“ uzavírá svůj příběh nešťastná Kristýna.

Čtěte také:

Reklama